کد خبر: 785785 A

مدیرکل زندان های گیلان تاکید کرد:

مدیرکل زندان‌های گیلان گفت: مددکاری یک رسالت ارزشی است و صرفا نباید به آن به عنوان یک کار اداری نگریسته شود.

به گزارش ایلنا از رشت، حمید حسینی در نشست فصلی مددکاران گفت: کار مددکاری به این دلیل مهم است که زندانیان و خانواده های آنان با آسیب های متعددی مواجه هستند و مشکلات زیادی دارند که حل بسیاری از آنان از عهده مددکاران اجتماعی خارج است.

وی، رسالت مددکاری را بعنوان یک کار ارزشی عنوان کرد و افزود: به مددکاری نباید به عنوان یک کار اداری نگریسته شود و باید نگاه ارزشی به این خدمت داشته باشیم.

وی کاهش جمعیت کیفری را مهمترین اولویت سازمانی برشمرد و گفت: مددکاران از طریق پیگیری قضایی پرونده زندانیان می‌توانند مهمترین نقش را در اجرایی کردن این سیاست ایفا کنند و از طریق رسیدگی به وضعیت قضایی زندانیان محکوم مالی، مهریه و فرهنگ سازی مجازات حبس الکترونیکی در زندانیان می‌توانند بسیار کمک کننده باشند.

حسینی، به اجرای حبس الکترونیکی برای اولین بار در استان اشاره و خاطرنشان کرد: جلسه آموزشی برای مددکاران و مسئولین اجرای احکام برگزار و اطلاع رسانی لازم توسط مددکاران برای زندانیان صورت گیرد.

وی کمک های جذب شده از منابع گلریزان و جشن های نسیم مهر برای مساعدت به زندانیان و خانواده آنان را مهم برشمرد و بر نقش مددکاران در شناسائی و استفاده از این ظرفیت ها تاکید کرد.

خانواده زندان فرهنگ سازی مشکلات مددکاران اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر