کد خبر: 783685 A

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر مصرف یک میلیارد و 580 میلیون مترمکعب گاز در بهار امسال در استان گیلان گفت: این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.6 درصد کاهش داشته است .

به گزارش ایلنا از رشت، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص مصرف گاز در بخش خانگی اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان در یک سال گذشته بیش از 40 هزار مشترک خانگی جذب نموده است که این موضوع سبب افزایش 10 درصدی مصرف گاز در بخش خانگی و موجب رسیدن مصرف به 480 میلیون مترمکعب در این حوزه شده است.

اکبر همچنین از مصرف 800 میلیون مترمکعب گاز در بخش نیروگاهی استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با رعایت مصرف  بهینه و ایمن گاز طبیعی از سوی مشترکان خانگی زمینه افزایش مصرف گاز در بخش های دیگر مصرف بویژه بخش نیروگاهی فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه گفت: پس از بخش نیروگاهی و خانگی، بخش صنعتی با 133 میلیون مترمکعب گاز، رتبه سوم بیشترین میزان مصرف گاز را در استان در اختیار دارد و پس از آن بخش های حمل و نقل با 72 میلیون مترمکعب، تجاری با 53 میلیون مترمکعب و کشاورزی با 42 میلیون مترمکعب قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: بر اساس پیش بینی های بعمل آمده تا هفته دولت 98، شش بخش مشترکان گاز در استان در حدود یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب گاز مصرف خواهند کرد.

 

استان گیلان حمل و نقل کشاورزی گاز گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر