کد خبر: 782949 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد:

مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان گیلان برنامه های این اداره کل را برای هفته ملی مهارت تشریح کرد.

محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در رشت، با بیان اینکه هفته ملی مهارت از ۳۱ تیرماه ۹۸ تا روز ۶ مرداد، روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی حرفه ای ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: همه ساله در این راستا برنامه های متنوعی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی گفت: با توجه به اینکه امسال، سال رونق تولید نامگذاری شده در این هفته با شعار نهضت مهارت افزایی برنامه های مفصلی ارائه خواهیم داد.

حسینی‌گفت: این برنامه‌ها شامل گلباران گلزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و مدیران استان است.

مدیرکل آموزش‌فنی وحرفه‌ای استان‌گیلان‌ افزود:همچنین جشن فارغ التحصیلی مهارت آموختگان، نشست‌های تخصصی در حوزه های مختلف و نمایشگاهی را در پیاده راه فرهنگی رشت نیز برنامه ریزی کردیم تا مردم هم با آموزش های فنی و حرفه ای آشنا شوند وهم دست‌آوردهای این اداره کل را  از نزدیک مشاهده کنند.

حسینی با بیان اینکه روز ششم مرداد ،شورای مهارت را برگزار خواهیم کرد که در آن روز از برگزیدگان مهارت آموری تقدیر خواهد شد خاطرنشان کرد:دو مراسم برای کارکنان بخش دولتی و بخش خصوصی هم خواهیم داشت و همچنین نشست سالانه با همه خانواده فنی حرفه ای از جمله این برنامه ها خواهد بود.

مدیرکل آموزش فنی حرفه ای استان گیلان افزود: همچنین با ذینفع های این اداره در پادگان ها و زندان‌ها و اداره کل کار ،تعاون و رفاه اجتماعی و بهزیستی هم نشستی خواهیم داشت.

وی با اشاره به دیداری که مقام معظم رهبری با کارگران و دانشجویان داشتند و تاکید ایشان به مهارت افزایی گفت: فرصت خوبی است تا بتوانیم فرهنگ مهارت آموزی را بیش از پیش ترویج دهیم. جوانان ما امروز علاوه بر تحصیل آکادمیک و مدرک گرایی نگاه ویژه ای هم به مهارت آموزی داشته باشند.

استان گیلان بخش خصوصی فنی و حرفه ای نماینده ولی فقیه آموزش های فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر