کد خبر: 782844 A

زارع در مراسم سالگرد دکتر معین:

سرپرست استانداری گیلان گفت: تجلیل از نخبگان ملی و معرفی آنها و آثارشان به ویژه پس از دوران حیات‌شان کمترین تلاشی است که می توان در راستای اعتلای فرهنگ و ادب و ارتقای سرمایه های انسانی و اجتماعی به انجام رسانیم.

به گزارش ایلنا از آستانه اشرفیه، ارسلان زارع در مراسم نکوداشت و چهل و هشتمین سالگرد دکتر معین با گرامیداشت یاد و خاطره فرهیختگان این خطه به ویژه دکتر محمد معین گفت: بدون تردید گیلان سرزمین فقها، علما، دانشمندان و سلحشوران و رادمردان بزرگی است که همواره در آسمان پرافتخار ایران همچون ستاره‌ای درخشان پرتو افشانی می کنند.

زارع با بیان اینکه استاد فرزانه، ادیب توانا، دکتر محمد معین در شمار یکی از این اختران همیشه تابناک ایران زمین است، تصریح کرد: تجلیل از نخبگان ملی و معرفی آنها و آثارشان به ویژه پس از دوران حیات‌شان کمترین تلاشی است که می‌توان در راستای اعتلای فرهنگ و ادب و ارتقای سرمایه‌های انسانی و اجتماعی به انجام رسانیم.

" محمد معین ٩ اردیبهشت ١٢٩٧ در محله زرجوب رشت دیده به جهان گشود. وی از محققان برجسته ایرانی و نخستین دارنده مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی در کشور و پدیدآورنده یکی از مهمترین لغت‌نامه‌های فارسی یعنی فرهنگ معین است".

ایران جهان سرمایه نخبگان دکتر معین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر