کد خبر: 782640 A

زارع در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی:

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه گیلان استانی پیشتاز در تهیه سند آمایش سرزمین بوده است، تاکید کرد: باید از محتوای این سند و بانک اطلاعاتی به خوبی بهره مند شد و آن را مبنای فعالیت ها قرار داد.

به گزارش ایلنا از رشت، نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به ریاست سرپرست استانداری گیلان و با حضور فعالان حوزه تولید ، صنعت و کشاورزی برگزار شد.

در این نشست دکتر ارسلان زارع با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی عرصه‌های تولید، صادرات و خدمات رکن اساسی توسعه استان محسوب می شوند، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از فعالان همه بخش‌های اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی، تجارت و بازرگانی حمایت و پشتیبانی کنند و در تسهیل امورات آنان بیش از پیش کوشا باشند .

زارع افزود: علاوه بر اولویت‌های گذشته صنعت استان، می‌توان با سرمایه گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر و نو به عنوان اولویتی مهم برای استان‌مان حسب ضرورت توجه بیشتری به حفظ محیط زیست کرد و در راستای توسعه پایدار استان گام برداشت.

سرپرست استانداری گیلان بر لزوم تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی زمین در استان در جهت سهولت بخشی به فرایند سرمایه گذاری های بخش خصوصی در استان تاکید کرد و یادآور شد: ارائه اطلاعات دقیق از اراضی موجود و مناسب فعالیت های اقتصادی در استان و کاربری آنها می‌تواند بخشی از انتظارت علاقمندان به سرمایه گذاری در استان را برآورده کند.

 زارع در پایان با تشکر و تقدیر از تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیلان،از آنها خواست تا با وجود مشکلات پدیده آمده اقتصادی پیرو تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها، مقاومت کرده و با حمیت همیشگی در راستای منافع ملی بیش از پیش کوشا و موثر باشند.

انرژی بخش خصوصی دولت زمین کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر