کد خبر: 780664 A

امام جمعه رشت در دیدار فرمانده مرزبانی ناجا:

نماینده ولی فقیه در گیلان اقتدار در مرزها را برگرفته از مرزبانان کشور عنوان کرد و گفت: امروز امن ترین مرزهای جغرافیایی متعلق به ایران اسلامی است.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با سردار امیر رضایی فرمانده مرزبانی ناجا با قدردانی از تلاش مرزبانان جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز امن‌ترین مرزهای جغرافیایی متعلق به ایران اسلامی است و این اقتدار در مرزها برگرفته از مرزبانان کشور است.

وی در ادامه گیلان را استان مرزی عنوان کرد و افزود: گیلان دارای مرزهای آبی و خشکی با کشورهای حاشیه دریای خزر است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان دروازه ورود تمدن اروپا به کشور محسوب می شود، تصریح کرد: با حضور مرزبانان امنیت خوبی در مرزهای آبی و خشکی گیلان وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، امنیت موجود در جامعه اسلامی را مرهون تلاش مرزبانان جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: کسی جرات ایجاد ناامنی در جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار به فرهنگ بالای مردم گیلان اشاره کرد و گفت: خدا را سپاسگزارم که در استان گیلان حضور پیدا کردم.

سردار سرتیپ قاسم رضایی در ادامه ایران را کشوری بزرگ توصیف کرد و افزود: ایران اسلامی از جایگاه ویژه ژئوپلیتیک در منطقه برخوردار است.

رضایی با بیان اینکه هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران تهدیدات مرزی ندارد، تصریح کرد: مرزهای جمهوری اسلامی ایران از بالاترین امنیت نسبت به تمام کشورهای منطقه و حتی کشورهای توسعه یافته جهان برخوردار است.

رضایی، گیلان را از استان های آرام مرزی توصیف کرد و گفت: روزانه حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از اتباع کشور جمهوری آذربایجان از مرز آستارا وارد گیلان می شوند که نیازمند توجه ویژه ای به مرزهای این استان هستیم.

 

 

انقلاب ایران اسلامی پیروزی انقلاب اسلامی جهان ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر