کد خبر: 780114 A

مدیرعامل شرکت برق گیلان به ایلنا خبر داد:

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه این استان عمدتا از نظر مصرف برق در محدوده قرمز قرار دارد، گفت: برآورد کاهش مصرف در اثر تغییر ساعت کار ادارات استان حدود 9 مگاوات است که در صورت همکاری بیشتر ادارات به اعداد بالاتری هم می توان دست یافت.

جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رشت، پیرامون میزان مصرف برق در این استان اظهار داشت: پیک بار روز استان گیلان حدود ساعت 15 مورخ 4 تیرماه با دمای محسوس 38 درجه سانتیگراد و نیاز مصرف 1617.4 مگاوات اتفاق افتاده که نسبت به زمان مشابه سال 97 حدود 28.4 درصد افزایش داشته است که رقم بسیار قابل توجهی است.

وی افزود: پیک بار شب حدود ساعت 23 مورخ 8 تیرماه با دمای محسوس 28 درجه سانتیگراد رخ داده و میزان مصرف برابر 1389 مگاوات بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل 4.1 درصد رشد داشته است.

طالبی با  تاکید بر اینکه با توجه به افزایش مصرف انرژی برق در استان گیلان در روزهای گذشته، عمدتا از نظر مصرف در محدوده قرمز بوده ایم، گفت: محدوده قرمز به معنای وضعیت هشدار و مشترکین پر مصرف است لذا طبق دستورالعمل های ابلاغی شرکت توانیر، شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان روش‌های مختلفی را جهت مدیریت مصرف و جلوگیری از خاموشی به اجرا درآورده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه یکی از روش‌ها تغییر ساعت کار ادارات است تا در زمان پیک مصرف روز ، این گروه از مشترکین از مدار خارج شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌های مدیریت و همچنین هماهنگی با کمیته بحران استانداری، ساعت کار ادارات و سازمان ها از مورخ اول تیرماه یک ساعت تغییر کرده است.

وی گفت: برآورد کاهش مصرف در این بخش حدود 9 مگاوات است که در صورت همکاری بیشتر ادارات به اعداد بلاتری هم می توان دست یافت.

استان گیلان انرژی برق ساعت کار مدیر عامل شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر