کد خبر: 779302 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: بیش از ٢٠ هزار جلد کتاب با ارزش حدود پنج میلیارد ریال توسط این اداره‌کل طی سال گذشته در سطح استان توزیع شد.

به گزارش ایلنا از رشت، فیروز فاضلی با بیان این‌که کتاب یکی از مهمترین ابزارهای اصلی در مقوله فرهنگ است، گفت: با کاربردی کردن فرهنگ مطالعه در جامعه می‌توان شاهد افزایش شور و نشاط بود.

وی اظهار کرد: بر همین اساس، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در راستای گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه، تعداد بیست هزار و ٥٥١ جلد کتاب با ارزش حدود پنج میلیارد ریال را طی سال ١٣٩٧ در بین علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در استان توزیع کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: هفت هزار و ٢٤٥ جلد از این کتابها با ارزش یک میلیارد ریالی از محل خرید حمایتی توسط تعاونی ناشران استان تأمین شده است و مابقی کتابها نیز جزو سهمیه کتابهای اهدایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.

وی افزود: این کتاب‌ها به برخی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری، مؤسسات فرهنگی و قرآنی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، مدارس، مساجد، پایگاه‌های مقاومت و ادارات استان اهدا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان یادآور شد: طی سال گذشته، ٦٨٧ عنوان کتاب با شمارگان یک میلیون و ٤٠٩ هزار و پانصد و پنجاه نسخه در استان منتشر شد که ٢١٨ عنوان کتاب با شمارگان ٥١٤ هزار و سیصد نسخه، به حوزه کودک و نوجوان اختصاص داشته است.

وی در پایان با بیان اینکه ٤٦ ناشر استان در سال گذشته فعال بودند، اضافه کرد: هم‌اکنون ١٨٦ ناشر در گیلان مجوز فعالیت دارند که از این تعداد، دفتر فعالیت ١٤٥ ناشر در مرکز استان است.

آموزش عالی شور و نشاط فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر