کد خبر: 777548 A

با دستور رئیس‌جمهور صورت گرفت؛

رئیس‌دفتر و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در مکاتبه‌ای با رحمانی فضلی وزیر کشور و اردکانیان وزیر نیرو از دستور رئیس جمهور جهت اجرای شیوه نامه ساماندهی، لایروبی و کنترل سیلاب و رودخانه‌های استان گیلان در همه استان‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی در این نامه، از بررسی شیوه نامه ساماندهی، لایروبی و کنترل سیلاب و رودخانه‌های استان گیلان در وزارت‌خانه‌های مربوطه خبر داد.

بر اساس نامه رئیس دفتر رئیس‌جمهور، دکتر حسن روحانی پس از اطلاع از جزئیات و نتایج حاصله، روی طرح ارائه شده پاراف نموده است: «با تشکر از استاندار محترم گیلان، این طرح در همه استان‌ها اجرا شود.»

گفتنی است مصطفی سالاری استاندار گیلان پس از چند ماه جلسات مستمر با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی، نظارتی، قضایی و انتظامی در قالب مجمع مشترک توسعه اقتصادی کشور و با هدف ساماندهی رودخانه‌های استان، کاهش مخاطرات و خسارات ناشی از سیل، شفاف سازی و ساده سازی فرآیند برداشت از مصالح رودخانه‌ای استان، در آذرماه سال 97 گذشته دستور اجرای شیوه نامه مذکور را صادر کرد.

پیشتر نیز دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در پاراف طرح شیوه نامه مذکور خطاب به وزیر نیرو، ذکر کرده بود: «اقدام خوبی آقای استاندار انجام داده است، تمامی دستگاه ها در تدوین مشارکت داشته اند، بررسی و برای کشور استفاده شود.» این نامه و شیوه نامه پیوست برای تمام استانداران کشور نیز ارسال شده بود.

 بر اساس اعلام وزارت نیرو، استان گیلان رتبه چهارم در میان استان‌های کشور در بیشترین میزان بارش باران در فروردین سال جاری را تجربه کرد اما تمام 10 استان اول کشور از لحاظ میزان بارش به غیر از گیلان در سیلاب نوروز امسال دچار آسیب و خسارات جدی شدند.

استان گیلان دستور رئیس جمهور نهاد ریاست جمهوری وزیر کشور استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر