کد خبر: 775300 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: گیلان یکی از پنج استان مجری طرح سفیران اجتماعی بصورت آزمایشی است.

به گزارش ایلنا از رشت، فیروز فاضلی با بیان اینکه شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند همت همگانی است، گفت: در موقعیتی هستیم که فرهنگ و کانون خانواده موجب تهاجم است و مساجد از ظرفیت‌هایی است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌بایست مورد اهتمام باشد.

وی با بیان اینکه طرح سفیران اجتماعی برای نخستین بار با هدف شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در پنج استان کشور به صورت آزمونه اجرایی می‌شود، اظهار داشت: این طرح با بهره گیری از نیروهای فعال و توانمند هر منطقه به صورت مشارکتی و مشاوره‌ای اجرا می‌شود.

این استاد دانشگاه، طلاق، اعتیاد، رفتارهای نابهنجار   و … را برخی از آسیب‌های اجتماعی جامعه بر شمرد و گفت: شهرستان شفت بعنوان مجری طرح سفیران اجتماعی بصورت پایلوت انتخاب شده است.

فاضلی اضافه کرد: طرح سفیران اجتماعی در شهرستان شفت به صورت پایلوت اجرا می‌شود و بعد از بازدید و دریافت گزارش‌های این طرح، در ١٥ شهرستان دیگر استان اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر پیشینه تاریخی و فرهنگی گیلان گفت: این استان دارای آداب و سنن کهن و همچنین بن مایه‌ای معنوی ست لذا حفظ آداب و رسوم گذشتگان در کنار پیشرفت‌های تکنولوژی امروز بسیار حائز اهمیت است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان گیلان اضافه کرد: شهرستان شفت دارای بزرگان و عالمان فرهیخته است و پایلوت قرار دادن این شهرستان برای اجرای طرح سفیران اجتماعی تصمیمی ارزنده است.

 

 

 

استان کشور اعتیاد خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر