کد خبر: 773826 A

همزمان با هفته صنایع دستی صورت گرفت:

همزمان با آغاز هفته صنایع دستی اقامتگاه بومگردی شاه پلنگ بیگ واقع در رضوانشهر در روستای ییلاقی ارده با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و معاونین اداره کل افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از رشت، شهرود امیرانتخابی با حضور در مراسم افتتاح اقامتگاه بوم گردی شاه پلنگ بیگ که اقامت گاهی با محوریت شال بافی است، اعلام کرد : طرح ها و فن ساخت صنایع دستی گیلان را نیز مرتبط با طبیعت گیلان دانست و تصریح کرد: بی تردید صنایع دستی راه انتقال باورها و آرمان ها و هنجارهای ماست و باید حفظ و به آیندگان منتقل شود.

امیر انتخابی با اشاره به اینکه شال یکی از دستبافت هایی است که در تولید آن علاوه بر زنان مردان نیز دخیل هستند گفت: شال یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین دستبافت های پشمی است که تولید آن در برخی مناطق کشور از جمله گیلان، یزد و منطقه هوتک کرمان مرسوم بوده است.

شال پارچه‌ای است پشمی و توری مانند است که به دلیل نفوذ ناپذیری رطوبت و سرما در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای از جمله تالش متداول است.

اقامتگاه بوم گردی شاه پلنگ بیگ با دارا بودن 4 اتاق اقامتی و ظرفیت 20نفر و با 1 میلیارد ریال سهم آورده بخش خصوصی و بدون استفاده از تسهیلات دولتی با عرصه به مساحت 900 متر مربع و زیربنا 170 متر مربع در شهرستان رضوانشهر در رستای ییلاقی ارده واقع شده است.

با افتتاح این واحد توسط آقای سورنا پور بابک برای 4 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است..

 

استان گیلان سرما صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر