کد خبر: 773776 A

در مراسم معارفه شهردار رشت مطرح شد:

مراسم معارفه ناصر حاج محمدی به عنوان شهردار جدید رشت امروز (شنبه) با حضور جمعی از مسئولین استان و کشور در رشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، مراسم معارفه شهردار رشت امروز (شنبه) در سالن اجتماعات نیروی انتظامی گیلان برگزار شد.

مسعود نصرتی، معاون توسعه و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این مراسم اظهار داشت: در دورانی که در شهر رشت به عنوان شهردار خدمت می‌کردم شاهد اتفاقاتی خوبی بودم.

وی گفت: باید در این مراسم از فعالیت مسئول پیشین در آن جایگاه تقدیر کنند لذا بدلیل فاصله ای که در جریان انتخاب شهردار اتفاق افتاد، بنده معتقدم باید از تمام تلاشهای شبانه روزی علی بهارمست، سرپرست شهرداری رشت تقدیر و تشکر شود.

نایب رئیس شورای شهر رشت: شورای شهر رشت متعهد می‌شود کاستی ها را بر طرف کند

رضا رسولی، نایب رییس شورای اسلامی شهرستان رشت در این مراسم اظهار داشت: علی بهارمست در ۱۱ماه گذشته دوران سختی را به عنوان سرپرست شهرداری رشت گذراند و به خوبی از عهده این مسئولیت برآمد.

رسولی همچنین به سوابق اجرایی ناصر حاج محمدی شهردار رشت اشاره کرد و گفت: تمام سختی ها و مشقت ها در طول چند ماه گذشته به دلیل عدم حضور شهردار رقم خورد و امروز با انتخاب حاج محمدی به عنوان شهردار این‌ سختی ها به پایان می‌رسد و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

وی عنوان کرد: همکاران ما در شورای شهر متعهد می‌شوند تمام کمبودها و کاستی‌هایی که در این این ماه ها برای شهر رشت بدلیل عدم حضور شهردار اتفاق افتاد، برطرف شود و در پایان دوره ۴ساله فعالیت شورای پنجم کارنامه قابل قبولی ارائه شود.

شهردار رشت: رشت فاقد برنامه چشم‌انداز و آینده‌نگر است

ناصر حاج محمدی شهردار جدید رشت در این مراسم اظهار داشت: شهردار نباید در اتاقش بنشیند و از فردا شهروندان شهردار را در سطح شهر می‌بینند.

وی عنوان کرد:من ۲۰روزدررشت بودم و متوجه شدم که رشت فاقد برنامه چشم‌انداز و آینده‌نگر است، بنابراین برنامه ام را برپایه آینده شهر تدوین کردم.

شهردار رشت با بیان اینکه خداوند به شهر رشت نعمت های فراوانی داده است و حس می‌کنم نسبت به این شهر کوتاهی شده است، افزود: مهمترین اشکالی که در شهر رشت وجود دارد گسیختگی افکار بوده که اطمینان دارم دیگر وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه شهرداری حدود ۴۰۰۰پرسنل دارد، گفت: شهرداری رشت برای حل مشکلات باید سریع و پرکار باشد.

حاج محمدی با بیان اینکه قول می‌دهم که طبق برنامه و دستور العمل کار شود گفت: شهرداری مکان سیاسی نیست و متعلق به همه شهروندان است.

وی با تاکید بر اینکه داشتن بدهی میلیاردی اصلاً مناسب نیست، افزود: تالاب عینک متاسفانه مشکلات آن نصیب مردم شده است و باید کارهایی در این حوزه انجام شود تا باعث رونق گردشگری شود.

شهردار رشت با اذعان به اینکه از گردشگری فقط زباله سهم رشت می‌شود و شیرابه ها به رودخانه های شهر سرازیر می‌شود،  خاطرنشان کرد: به استاندار قول می‌دهم که به صحبت هایشان گوش داده و به آن عمل کنم.

وی همچنین تصریح کرد: شهر رشت ۲سال در حالت ایستایی بود و از این به بعد شهرداری در ۲شیفت و۲۴ ساعته کار خواهد کرد.

نماینده رشت:تمام تلاش خود را برای کمک به شهردار اعلام می‌کنم

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در شهر رشت انجام شده، هر فردی بر اساس ظرفیت و توان خود برای شهر تلاش کرده اما همچنان نواقص زیادی مشاهده می‌شود که‌ از آن جمله می‌توان به ۲رودخانه رشت و عقب ماندگی های شهر در حوزه خدمات شهری اشاره کرد.

وی گفت: طی این مدت تقریبا از لحاظ خدمات عمرانی و غیره شهر تعطیل بوده و اعتقاد داریم رشت شایسته شرایطی بسیار بهتر از وضع کنونی است.

نماینده رشت با بیان اینکه معدل کاری مدیران در رشت در راستای پیشرفت این شهر خوب بوده و مردم رشت تشنه خدمت هستند، گفت: در رشت باید افرادی حضور داشته باشند که تا مرز شهادت برای خدمت به شهروندان تلاش کنند.

وی افزود: مردم رشت شریف هستند و هنوز دیوار بی اعتمادی در این شهر ایجاد نشده ولی برای خدمت فرصت زیادی در اختیار نداریم به همه به عنوان تذکر اعلام می‌کنم و تمام تلاش خود را برای کمک به شهردار اعلام می‌کنم.

جعفرزاده امین آبادی همچنین در خاتمه از زحمات استاندار گیلان قدردانی کرد.

استاندار گیلان: وضعیت حمل و نقل و پسماند شهر رشت مطلوب نیست

مصطفی سالاری نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه شهر رشت در شرایط فعلی نیازمند حمایت همه جانبه در جهت بهبود وضعیت شهری است، افزود: انتظار مردم از دست اندرکاران مدیریت شهری این است که عملکرد بهتری برای آنها رقم بزنند و این مهم بدون تشریک مساعی همه ذی‌نفعان و افراد ذی‌ربط میسر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه معتقد به رعایت قانون و انتخاب شهردار توسط اعضای شورای شهر بودیم، اظهار داشت: اگرچه همواره بر تسریع در روند انتخاب شهردار تاکید داشتم اما مجموعه استانداری در فرآیند انتخاب ذره‌ای دخالت نکرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه قانونگذار نقش نظارتی را برای دولت در فرآیند انتخاب شهردار مشخص کرده است، گفت: دخالت در اموری که قانونا مربوط به مسوولیت‌ افراد نیست حتی اگر از باب دلسوزی باشد، قطعا موجب بهبود وضعیت نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هم‌گرایی در مجموعه مدیریت شهری منجر به افزایش میزان تامین منافع عمومی می‌شود، افزود: امیدوارم از این پس اعضای شورای شهر با جدیت از شهردار منتخب خود حمایت کنند تا مردم آثار مدیریت شهری متحد و منسجم را در زندگی و محیط پیرامون خود مشاهده کنند.

استاندار گیلان خطاب به شهردار رشت گفت: هیچ کس نباید در خصوص جذب افراد یا انتصاب مدیران، دخالت و سفارش کند و گفت: حتی اگر احدی از همکاران ما در استانداری در این حوزه ورود کند، قطعا تعرفه او رفتاری اشتباه و نظر سیستم نیست.

 سالاری افزود: از هر امری که در راستای کارکرد اصلی شهرداری یعنی خدمت به مردم نباشد، باید پرهیز کنید زیرا دستگاه‌های اجرایی و شهرداری محل سرویس دهی شخصی به افراد و صاحب‌منصبان نیست.

استاندار گیلان حاکمیت قانون و نظارت مردم را معیار اصلی برای خدمت دانست و گفت: صندلی خدمت امانتی است که از طرف مردم به ما رسیده و هدف باید خدمت به مردم باشد نه سرویس دادن به برخی صاحب منصبان.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: کارهای عقب مانده زیادی در رشت داریم و اعضای شورا و شهردار رشت در راستای ثبات شهری گام بردارد و ما هم حتماً در این خصوص حمایت‌ می‌کنیم.

 سالاری شهر رشت را دارای استعدادهای بالا عنوان کرد و اظهار داشت: دو رودخانه زرجوب و گوهررود روزگاری محل آسایش مردم بود اما اکنون مشکلاتی را برایشان ایجاد کرده است.

وی با انتقاد از برخی وعده‌های غیرکارشناسی در خصوص وضعیت رودخانه‌های رشت گفت: سی سال است که می‌شنویم گفته می‌شود 6 ماهه مشکل رودخانه ها را حل می‌کنیم در حالی که با واقع‌نگری و کار علمی می‌توان با انتخاب بخشی از دو رودخانه با اولویت جمع آوری فاضلاب و زیباسازی پیرامونی در کوتاه مدت الگویی برای بخش‌های دیگر ایجاد کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برنامه‌ریزی باید برمبنای توان مالی، اجتماعی و ظرفیت‌ها تعریف شود، گفت: میدان شهرداری ظرفیت و جاذبه بسیار خوبی برای گردشگران محسوب می‌شود که فاز اول آن اجرایی شده و مراحل بعدی باید عملیاتی شود.

استاندار گیلان تالاب عینک را یک ظرفیت مثبت برای شهر رشت دانست و اظهار داشت: تالاب عینک برای رونق کسب و کار، تفریح و اشتغال مردم ظرفیت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل و پسماند شهر رشت مطلوب نیست، افزود: در سفر اخیر رییس‌جمهور به گیلان برای پسماند شهری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار استان قرار خواهد گرفت.

رشت شهردار رشت شهرداری رشت ناصر حاج محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر