کد خبر: 769889 A

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های منطقه‌ای گیلان گفت: در دو ماهه ابتدای امسال با جایگزینی CNG به عنوان سوخت پاک و ارزان به جای بنزین و استقبال مردم صرفه جوئی ۴۸ میلیون لیتری بنزین در گیلان محقق شد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی اصغر عباسی اظهار داشت: در دو ماهه فروردین و اردیبهشت امسال  مجموعاً 288 میلیون و 967 هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی اعم از ( بنزین، نفت سفید و نفتگاز غیرنیروگاهی ) در استان گیلان به مصرف رسیده است که این میزان نسبت به زمان مشابه سال قبل یک درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: در دو ماهه ابتدای امسال با جایگزینی CNG  به عنوان سوخت پاک و  ارزان به جای بنزین و استقبال مردم صرفه جویی  ۴۸ میلیون لیتری بنزین در گیلان محقق شد.

وی افزود: همچنین متوسط مصرف روزانه CNG در این مدت ۸۰۰ هزار متر مکعب بوده که از طریق ۱۰۰ باب جایگاه CNG فعال ( ۳۵ باب دومنظوره و ۶۵ باب تک منظوره) در سطح استان توزیع شد.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های منطقه ای گیلان ادامه داد: از سیاست های کلان وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ؛ جایگزینی سوخت پاک CNG به جای بنزین برای صرفه اقتصادی و کاهش آلاینده های زیست محیطی است که این مهم در گیلان نیز در حال تحقق و توسعه است.

در حال حاضر ۲۴۶۱ باب جایگاه CNG در سطح کشور فعال است و گیلان با دارا بودن ۱۰۰ باب جایگاه در رتبه ششم از نظر تعداد قرار دارد.

 

استان گیلان بنزین نفت استقبال مردم منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر