کد خبر: 767672 A

مدیرعامل آبفای گیلان خبر داد:

مدیرعامل آبفای گیلان گفت: ۱۳ پروژه فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۸۶۰ میلیارد ریال در سطح رشت اجرا می شود.

به گزارش ایلنا از رشت،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از پروژه های در حال اجرای فاضلاب رشت بازدید کرد.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان، هدف از اجرای پروژه احداث شبکه فاضلاب فاز ۲ مسکن مهر رشت را جمع آوری و انتقال فاضلاب منطقه جنوبی شهر رشت به طول ۵۲۰۰ متر اعلام کرد و افزود: این پروژه با مبلغ اولیه پیمان حدود ۳۹ میلیارد ریال ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در ادامه بازدید، در مورد پروژه احداث شبکه جمع آوری فاضلاب منطقه نخودچر نیز اظهار داشت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۷ میلیارد ریال و اجرای ۶۹۰۰ متر لوله گذاری ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین اجرای خطوط فاضلابرو منتهی به پل سیاه اسطلخ شهر رشت نیز به منظور جمع آوری فاضلاب منطقه پاسکیاب طراحی و اجرا شده است.

مدیرعامل آبفای گیلان هدف از اجرای پروژه جمع آوری فاضلاب خیابان انصاری معلولین شهر رشت را نیز دفع فاضلاب از محدوده محله معلولین دانست و خاطرنشان کرد: با اجرای ۵۶۰۰ متر لوله گذاری، ۴۵۰ فقره انشعاب فاضلاب نیز نصب خواهد شد که تاکنون ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

سپس علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این بازدید با اشاره به لزوم تکمیل زیرساخت ها و آسفالت معابر پروژه مسکن مهررشت گفت: این پروژه به عنوان یکی از پروژه های مهم استان مورد تأکید استاندار است.

وی همچنین با توجه به تلاش های صورت گرفته برای پاکسازی رودخانه گفت: با توجه به جدیت در اجرای پروژه فاضلاب رشتیان و محله سیاه اسطلخ رشت انتظار می رود با اتمام آنها مسیر فاضلاب از بستر رودخانه جدا و به سمت تصفیه خانه فاضلاب هدایت شود.

گفتنی است، ۱۳ پروژه جاری در حوزه فاضلاب شامل احداث تلمبه خانه، خطوط شبکه و انتقال به همراه ایستگاههای بالابر و پمپاژ و احداث تصفیه خانه اجرا می شود و همچنین ۴۱ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در اقطار مختلف در حال اجرا و ۳۲۵۰ انشعاب نیز تا پایان سال ۱۳۹۸ نصب خواهد شد.

مسکن مسکن مهر معاون پروژه فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر