کد خبر: 766024 A

مدیرعامل شرکت گاز گیلان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان، از آغاز عملیات جمع آوری، حمل و امحای پسماندهای ویژه و صنعتی در سطح شرکت گاز استان خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا از رشت، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های کلان محیط‌زیست نظام و قانون مدیریت پسماند، شرکت گاز استان گیلان مکلف به انجام اقدامات موثر در خصوص پسماندها به ویژه پسماندهای صنعتی و ویژه شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس شرکت گاز استان طی قراردادی با یک شرکت پیمانکاری نسبت به جمع آوری و امحای بشکه های خالی مرکاپتان، روغن های مستعمل مانند رکتیفایر و المنت فیلتر اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اظهارداشت: پایبندی به اصول و ارزش‌های زیست‌محیطی همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های شرکت گاز استان گیلان بوده و این شرکت در کلیه فرآیندهای خدمات رسانی خود اهدافی مانند استفاده بهینه از انرژی، عدم انتقال گازها و مواد آلاینده به هوا، کنترل ضایعات و عدم استفاده از مواد آسیب زننده به محیط زیست را سرلوحه کار خود قرار داده است.

 اکبر بیان کرد: این شرکت در راستای تحقق اهداف زیست محیطی خود، کلیه عملیات و فرآیندهای خود را که دارای جنبه های زیست محیطی بوده و همچنین الزامات قانونی  مرتبط را شناسایی و برای دستیابی به آن برنامه ریزی و روش اجرایی تهیه کرده است.

وی در پایان گفت: شرکت گاز استان گیلان در مرحله اول تعداد 172 بشکه مرکاپتان را جهت امحا ارسال کرده و برنامه‌ریزی های لازم جهت امحای مابقی پسماندها در مراحل بعدی انجام شده است.

استان گیلان انرژی زیست محیطی گاز برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر