کد خبر: 762955 A

فرماندار رشت تاکید کرد:

فرماندار رشت در ملاقات مردمی بخش خمام بر اهمیت بحث راهداری و حمل و نقل جاده ای تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت،جلسه ملاقات مردمی میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت با مردم خمام با حضور مدیرکل راهداری، در محل بخشداری خمام برگزار شد.

در این جلسه مومنی زاده با اشاره به دستورالعمل ابلاغی استاندار گیلان مبنی بر لزوم دیدار چهره به چهره مسئولان با مردم و پیگیری مطالبات ایشان، بیان کرد: بحث راه و راهداری به ویژه در شهرستان رشت از سه منظر حائز اهمیت است؛ اول ارائه خدمات رفاهی به مردم ، دوم کمک به رونق تولید، حمل ونقل آسان و رونق اقتصاد و سوم تسهیل در استفاده از ظرفیت های گردشگری به نفع اقتصاد .

وی با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان گیلان و شهرستان رشت، اظهار داشت: شهرستان ما، هر ساله در فصل بهار و تابستان میزبان مسافران بسیار زیادی از سراسر کشور است و در سال‌های اخیر میزان سرمایه گذاری های اقتصادی در این خطه از کشور نیز افزایش یافته است که این مسئله ضرورت توجه به امر راه و راهداری و حمل و نقل را مضاعف می‌سازد و افتتاح خط راه آهن قزوین به رشت، نیز بر این اهمیت می افزاید.  

 مومنی زاده در خصوص تقلیل حریم کمربندی خمام بیان کرد: تقلیل حریم این کمربندی سبب کمک به اشتغال، رونق اقتصادی، توسعه شهرسازی و افزایش خدمات رفاهی به شهروندان خواهد شد . 

 وی همچنین افزود: اصلاح هندسی و جانمایی میادین نیز باید پیگیری شود زیرا در تسهیل عبور و مرور وپیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات انسانی بسیار موثر است.

مومنی زاده با اشاره به لزوم ساخت پل عابر پیاده در کنار گذرخمام، اظهار داشت: از مهم ترین خدماتی که در بخش حمل ونقل و ترافیک باید به مردم ارائه شود، کاهش تلفات انسانی ناشی ازتصادفات است که نوعی تامین امنیت شهروندان محسوب می‌شود. 

 فرماندار شهرستان رشت در خصوص راه خمام به لشت نشا و خشکبیجار و همچنین راه خمام به چوکام و خواچکین تا پیربازار بیان کرد: این پروژه از پروژه‌های بسیار مهم است که مطالعات آن انجام گرفته و اعتبار سنجی شده و باید به سرعت اجرایی شده و برای تامین تتمه اعتبار آن نیز پیگیری های لازم انجام شود.

 وی در رابطه با راه دهنه سرشیجان و پل فشتکه اظهار داشت: ساخت پل فشتکه و روکش آسفالت راه دهنه سر شیجان باعث افزایش ظرفیت گردشگری، جذب مسافرین و سرمایه‌گذاران گردیده و رونق اقتصادی را در این منطقه تقویت خواهد کرد.

اقتصاد تامین امنیت جاده حمل و نقل خدمات رفاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر