کد خبر: 762520 A

فرماندار آستارا:

فرماندار شهرستان مرزی بندرآستارا در جلسه کمیته زنان و دفاع مقدس این شهرستان اظهار داشت: با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگ غنی مردم آستارا از بانوان فعال شهرستان انتظار می رود تا مدلی برای رونق تولید ارائه دهند که الگویی برای کشور در این زمینه باشد.

به گزارش ایلنا از آستارا، حسن رستم زاد گفت: طرح های ابتکاری بانوان خلاق و کارآفرین این شهرستان در حوزه رونق تولید باید مورد حمایت دستگاه های متولی قرار بگیرد و در این خصوص اقدماتی نیز صورت گرفته است.

رستم زاد اضافه کرد: همانگونه که بانوان در دوران دفاع مقدس به وظیفه سازنده و تاثیرگذار خود به خوبی عمل کرده اند اکنون نیز از بانوان انتظار می رود با الگو گرفتن از پیشینیان نقش کلیدی و موثر خود را در تحقق رونق تولید در جامعه اجرا کنند ودر این راستا بنا به اقتضای سنی آنها نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی و کرسی های آزاد اندیشی در مدارس و دانشگاه ها همت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در سال 98 برای پویایی و رونق بخشی به تولید باید در زمینه صنایع دستی، گردشگری، شیلات و بخش های فرهنگی دستگاه های متولی قدم های بلندی در این شهرستان بردارند.
 
رستم زاد ادامه داد: کاهش ذخایر آبزیان، افزایش تولید زباله و کاهش سرانه مطالعه از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه بانوان در اداره ها و سازمان های مردم نهاد قرار بگیرد و در این راستا نیازمند طرح و ایده نو هستیم.
 
وی بیان کرد: با توجه به تاکیدات دولت تدبیر و امید و استاندار محترم، مدیران دستگاه های اجرایی آستارا باید نسبت به ارتقای شغلی بانوان شاغل همت کنند تا برنامه های مد نظر، با دقت و ظرافت بیشتری اجرا شود و خوشبختانه اقدامات بانوان مدیر این شهرستان قابل تقدیر است.
 
فرماندار آستارا ادامه داد: در روزهای گذشته دو سازمان مردم نهاد آستارا به عنوان 10 سمن برتر کشور انتخاب شد و با در نظر گرفتن سابقه فرهنگی این شهرستان باید از ظرفیت سمن ها به درستی استفاده و از اجرای برنامه های تکراری پرهیز شود.
 
رستم زاد گفت: دولت با همه تنگناها درصدد توسعه فضای کسب و کار است و در آستارا باید جوانان به فرصت های اشتغال هدایت و بر اساس تجربه، مهارت، تخصص و دانش مشغول به کار شوند.
 
مسئول امور بانوان فرمانداری آستارا گفت: تا پایان اردیبهشت ماه امسال با همکاری سازمان های مردم نهاد کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق شهروندی در فرمانداری برگزار و بازارچه خیریه با آثاری از هنرمندان صنایع دستی در پارک ساحلی خیابان شریعتی برگزار خواهد شد.
جامعه دفاع مقدس زنان کسب و کار گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر