کد خبر: 761684 A

در دیدار سردار حق بین با اعضای شورا ی رشت مطرح شد ؛

رئیس شورای شهر رشت به اتفاق رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا به دیدار فرمانده‌ لشگر عملیاتی ۱۶ قدس سپاه گیلان رفتند.

به گزارش ایلنا از رشت، فرمانده لشگر عملیاتی ۱۶ قدس سپاه گیلان در این دیدار با تبریک ماه بندگی در برابر عظمت پروردگار و آرزوی قبولی طاعات، بیان کرد: در استان گیلان پتانسیل های انسانی خوبی وجود دارد و استان ما از فرهیختگانی برخوردار است که در حوزه فرهنگی می توانند راهکارهای متفاوتی را برای مقابله با حربه های فرهنگی دشمن ارایه نماید. یکی از آفت های امروز این استان جوسازی های است که بین مسئولین وجود دارد در حالی که با اتحاد و همچنین با استفاده از ظرفیت های مسئولین در نهادهای مختلف می توان شاهد به وجود آمدن فضایی مطلوب برای ارائه راهکار و به اجرا در آمدن راهکارها باشیم.

 سردار محمد علی حق بین در ادامه به نقش موثر شورا و شهرداری رشت در فرهنگ شهر پرداخت و خواستار استفاده از ظرفیت های مجموعه مدیریت شهری برای ایجاد فضایی مناسب برای تجمیع تمام نهادهای موثر در حوزه فرهنگی و استفاده از ایده های آنها جهت امور فرهنگی در شهر شد و این را امری ماندگار از سوی شورای شهر رشت برای کار فرهنگی در سطح شهر دانست.
 
سید امیر حسین علوی با اشاره به لزوم شناخت کافی از جامعه امروز و به روز بودن مسئولان افزود: فضای فرهنگی جامعه را نباید بسته نگهداریم و با انعطاف و همگام بودن با نسل جوان امروز و نزدیک شدن به نوع تفکر آنها می توان امور فرهنگی مدنظر را موثرتر در جامعه اشاعه نمود.
 
وی ساختار بسیاری از برنامه های فرهنگی را سنتی دانست و لازمه اثرگذاری هرچه بیشتر برنامه های انقلابی را استفاده از ظرفیت های نوین و جلوه های بصری به روز دانست و بیان نمود: مباحث فرهنگی به شکلی زنجیروار به یکدیگر متصل می باشد به عنوان و نمیتوان به شکلی جزیره ای برای هر معضل جداگانه عمل نمود. در همین راستا در شورای شهر با محوریت کمیسیون فرهنگی مطالعات خوبی انجام گرفت که این مطالعات و کمیسیون فرهنگی می توانند فضایی علمی را برای اتحاد تمام نهادهای موثر در امر فرهنگی برای کار بر روی اهدافی مشترک باشد تا ایده ها و بودجه ها را برای برنامه ها و پروژه های فرهنگی به شکلی هدفمندتر اختصاص داد.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز با اشاره به لزوم برگزاری چنین نشست هایی برای پرداخت جدی تر به حوزه فرهنگ، بیان داشت : نگاه به شرایط کنونی جامعه ما را به این نتیجه می رساند که برای کار فرهنگی باید متوسل به شیوه های نوین شد.
 
محمد حسن عاقل منش با اشاره به تاثیر اقتصاد بر خانواده ها و فرهنگ کشور افزود: کار فرهنگی تنها تکیه بر نامگذاری معابر به نام شهدای معظم نیست بلکه باید در شیوه کار و محتوایی با ستفاده از تجربیات گذشته و علم روز به اشاعه موثرتر فرهنگ اصیل خود اهتمام ورزیم.
 
وی خواستار استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در حوزه فرهنگی شد و استفاده از این نهادها را در حوزه فرهنگی موجب هم افزایی در رسیدن به نقطه ای مطلوب دانست.
 

 

امام حسین انقلاب بودجه شورای شهر کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر