کد خبر: 761227 A

معاون استانداری گیلان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان احزاب فعال و پویا را موجب نشاط سیاسی و اجتماعی جامعه دانست و افزود: وجود احزاب فعال و توانمند در هر نظام سیاسی، یکی از مهمترین مولفه‌های پویایی مردم سالاری در آن نظام محسوب می‌شوند.

به گزارش ایلنا از رشت، شورای مرکزی و دبیران شهرستان‌های حزب مشارکت‌های مردمی استان گیلان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، دیدار و گفتگو کردند.

 ارسلان زارع در این دیدار با اشاره به تاریخچه و فراز و نشیب های فعالیت احزاب و تاثیر گذاری آنها در ایران به ویژه در عصر مشروطیت گفت : با وقوع انقلاب اسلامی ، تحول عظیمی در بینش سیاسی مردم و نخبگان ایجاد شد و مشارکت های گسترده عموم را به دنبال داشت.

وی احزاب فعال و پویا را موجب نشاط سیاسی و اجتماعی جامعه دانست و افزود: وجود احزاب فعال و توانمند در هر نظام سیاسی ، یکی از مهمترین مولفه های پویایی مردم سالاری در آن نظام محسوب می شوند.

 زارع افزود : احزاب کشورهای در حال توسعه به دلیل عدم توسعه یافتگی کامل جامعه مدنی و مشکلات اقتصادی و فرهنگی با مشکلات و ناکارآمدی هایی مواجه هستند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید با اعتقاد راسخ به اجرای اصول قانون اساسی به ویژه اصل بیست و ششم ، تلاش کرده تا زمینه فعالیت بیشتر احزاب را فراهم آورد و برای تحقق این امر مهم فرا جناحی عمل کرده که در آینده نیز چنین خواهد بود.

وی پدیده حزب و تحزب در جهت حفظ کارآمدی و تحقق بهینه وظایف را ضروری خواند و تصریح کرد: امور حزب بصورت پیوسته نیازمند مراقبت ، بهینه سازی و بروز رسانی است.

استان گیلان ایران جامعه سیاسی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر