کد خبر: 756091 A

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری رشت:

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری رشت گفت:رتبه دوم آتش سوزی ها در رشت با ۵۳۸ مورد متعلق به آتش سوزی منازل مسکونی است که علت ۵۱ درصد این آتش سوزی ها اتصال در سیستم سیم کشی برق تشخیص داده شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، بابک رمضانی در نشست خبری با خبرنگاران ضمن سپاس از تلاش‌های شبانه روزی آتش نشانان و آرزوی توفیق در تمامی مراحل زندگی از حضور دلگرم کننده و پشتیبانی خوب و صمیمی خانواده های آتش نشانان تقدیر کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری رشت در ادامه افزود: شاید بسیاری از شهروندان ارجمند اطلاع دقیقی از چگونگی وضعیت سازمان آتش نشانی، ایستگاه ها و آتش نشانان شهر رشت نداشته باشند که در ادامه بطور مختصر به این مهم خواهم پرداخت.

رمضانی افزود:سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با پشتوانه ۱۴ ایستگاه آتش نشانی که در مجموع با ۳۳۲ آتش نشان به همراه گروه فنی خودرویی و ۴۴ نیروی اداری مشغول به فعالیت و خدمت رسانی است که با توجه به تعدد بافت های سنتی در این شهر؛ ۳ ایستگاه آتش نشانی در ۳ جایگاه پرخطر مرکزی شهر"بازار - صیقلان و استادسرا" وجود دارند که کمک شایانی در تسریع امداد رسانی خواهند داشت.

این مسئول با بیان اینکه آتش نشانان و تیم های امداد و نجات در سال ۹۷ نسبت به پوشش ۴ هزار و ۸۷۲ مورد حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی اقدام نمودند، ادامه داد: این تعداد شامل ۲ هزار و ۲۵۳ مورد آتش سوزی بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ بالغ بر ۱۶ درصد کاهش داشته است همچنین از این تعداد یک هزار و ۲۵۱ مورد حادثه، امداد رسانی شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۰ درصد افزایش مواجه هستیم. ضمنا ارایه خدمات ایمنی آتش نشانان با تعداد یک هزار و ۳۶۸ مـورد حاکی از افـزایش ۲۱ درصدی  این عملیـات ها  نسبت به سال ۹۶ می باشد.

وی با بیان اینکه حریق ضایعات و علفزار با یک هزار و ۲۷۰ مورد رتبه نخست آتش سوزی ها را به خود اختصاص داده است، افزود: رتبه دوم آتش سوزی ها با ۵۳۸ مورد متعلق به آتش سوزی منزل مسکونی بوده که علت ۵۱ درصد این آتش سوزی ها اتصال در سیستم سیم کشی برق تشخیص داده شد که بدین واسطه توجه به ایمنی سیم‌کشی‌های برق اماکن عمومی و خصوصی بخصوص منازل مسکونی بسیار حایز اهمیت است.

بابک رمضانی با تاکید بر اینکه همچنان اهمیت بیمه اماکن بخصوص منزل مسکونی توسط شهروندان جدی گرفته نمی شود، گفت: از بین ۵۳۸ خانه آتش گرفته در سال گذشته تنها ۱۲۴ خانه بیمه داشته اند. از این رو می توان اذعان داشت که تنها ۲۳ درصد از این خانه ها بیمه بوده اند.

 

 

آتش سوزی آتش نشانی برق سازمان آتش نشانی شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر