کد خبر: 749879 A

به دنبال انتخاب گیلان به عنوان استان معین لرستان؛

با بدرقه استاندار گیلان ۲۴ دستگاه ماشین آلات راهداری به استان لرستان اعزام شد.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی سالاری گفت: با دستور و تصمیم وزیر محترم کشور از دو روز پیش استان گیلان به عنوان استان معین لرستان انتخاب شد که بر همین اساس بلافاصله به سرپرستی معاونت عمرانی جمعی از همکاران و ماشین آلات برای امدادرسانی و بازسازی بخشی از مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه امروز هم ۲۴ دستگاه ماشین آلات راه‌سازی و عمرانی به استان لرستان اعزام می‌شوند، تصریح کرد: با احتساب دستگاه های اعزامی امروز، مجموع انواع دستگاه هایی که از گیلان به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شده اند به 40 دستگاه خواهد رسید و بنا به نیاز ممکن است این تعداد ماشین آلات را تکمیل و یا گروه های اجرایی و امدادی تقویت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه 2 استان گیلان و آذربایجان غربی از سوی وزارت کشور مامور به حضور در لرستان شده‌اند خاطر نشان کرد: در حال حاضر دو منطقه با محوریت استان گیلان پیش‌بینی شده و امکان دارد مأموریت‌های دیگری هم به گیلان واگذار شود.

وی افزود: همانطور که تاکنون مردم شریف گیلان و مسئولان استان اقدامات چشمگیری در یاری رساندن به هموطنان در استان های سیل زده داشته اند، آمادگی داریم تا به یاری هموطنانمان در استان لرستان بشتابیم و امور محوله را به درستی انجام دهیم.

استاندار گیلان به اعزام دستگاه های بولدوزر، گریدر، لودر، کامیون و ماشین عملیاتی در مراسم امروز اشاره کرد و افزود: طی روزهای آتی هم توسط بنیاد مسکن تعدادی دستگاه های بیشتر اعزام خواهد شد.

گفتنی است پیشتر نیز تعدادی ماشین آلات سنگین مهندسی، هلیکوپتر و قایق موتوری به استان‌های گلستان و لرستان اعزام شده بود و همچنین معاون عمرانی استانداری گیلان به همراه تعدادی از مدیران استانی جهت بازدید و نیازسنجی امکانات لازم در مناطق سیل زده لرستان حضور پیدا کرده اند.

آذربایجان غربی سیل مسکن معاون وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر