کد خبر: 748206 A

ذاکری در هشتاد و هفتمین جلسه شورا مطرح کرد:

عضو شورای شهر رشت عدم تایید منتخب شورا برای تصدی پست شهرداری را قصور وزارت کشور دانست و اظهار داشت: کوتاهی وزارت کشور در تایید نشدن حکم علیقلی زاده پذیرفتنی نیست.

به گزارش ایلنا از رشت، بهراد ذاکری در ابتدای نطق خود بیان داشت: متاسفانه شروع سال جدید بدلیل سیل آغاز خوبی نبود. نمی توان سال نو را تبریک گفت، آن هم در شرایطی که مردم مصیبت زده هستند.

وی افزود: فرهنگ ایثار این روزها توانسته مردم را سرپا نگه دارد و این حس نوع دوستی ستودنی است و برگرفته از آموزه‌های دینی است.
 
ذاکری ابراز داشت: صلاحیت سومین شهردار هم تایید نشده است. تقاضا دارم رسانه ها انتقال دهند. شورای شهر در انتخاب علیقلی زاده، پیش از رای گیری از سوی نهادهای نظارتی و وزارت کشور استمزاج کرده بود که آیا وی تایید می شود و پاسخ دریافت کرده بود. به همین دلیل شورا ایشان را انتخاب کرد و وزارت کشور عکس نظر اول، وی را تایید نکرد و این روش برخورد پذیرفتنی نیست.
 
عضو شورا با انتقاد از عملکرد دوگانه وزارت کشور تاکید کرد: وزارت کشور هر روز عملکرد ضعیف تری از خود نشان می دهد.
 
ذاکری ادامه داد: انتخاب اعضای شورا، انتخاب مردم می باشد و وزارت کشور باید به این انتخاب احترام می گذاشت.
بنده بر انتخاب خود مصر هستم و تا وقتی دلایل مکتوب عدم تایید را به شورا ارسال ننماید، بنده بر رای خود اصرار دارم. انتخاب ما درست بوده و تمامی مراحل استعلام را قبل از انتخاب انجام دادیم. هر گونه تبعات اجتماعی برعهده وزارت کشور است.
 
وی افزود: ما در برابر دلایل موجه و قانونی تمکین می کنیم ولی انتخاب مجدد بر مبنای گزارش شفاهی از نظر بنده قابل قبول نیست.
آموزه های دینی رسانه شورای شهر شهرداری وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر