کد خبر: 744989 A

فرماندار آستارا عنوان کرد:

فرماندار آستارا گفت : در سال رونق تولید باید محصولات فرهنگی و هنری زیبا و تاثیرگذار در آستارا تولید شود و خوشبختانه هنر نمایش در این شهرستان مورد استقبال قرار می گیرد.

به گزارش ایلنا از آستارا، حسن رستم زاد فرماندار آستارا بیان کرد: این شهرستان به لحاظ سابقه فرهنگی و هنری از اهمیت زیادی برخوردار است و با همکاری دستگاه های متولی، اجرای برنامه شب فرهنگی آستارا را در تهران پیگیری می کنیم.

 وی گفت: در سال 98 برای تکمیل و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری آستارا بودجه لازم اختصاص خواهد یافت تا بعد از گذشت حدود 20 سال، مورد استفاده هنرمندان نمایش قرار گیرد.

رستم زاد بیان کرد: تا زمان تکمیل این مجتمع  با همکاری شهرداری آستارا سالن باغ ملی تجهیز می شود تا بسیاری از کاستی های حوزه سخت افزاری نمایش جبران شود و از هنرمندان، مطالبات خود را به صورت جدی پیگیری کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا هم گفت: تشکیل شورای نظارت بر نمایش از آرزوهای دیرینه هنرمندان این شهرستان بود و با موافقت وزارت ارشاد، تشکیل شد و گروه های فعال نمایش باید تابع قوانین آن باشند.

شاپور تشرینی افزود: شش گروه نمایش در آستارا فعال است و امنیت شغلی پایدار، محل تمرین، برگزاری کارگاه ها و جشنواره ها و اختصاص اعتبار لازم از خواسته های هنرمندان نمایش است.

اجرای نمایش خیابانی آستاراجان در مقابل سالن آمفی تئاتر ارشاد از برنامه های روز جهانی تئاتر در آستارا بود.

تئاتر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فرماندار فرهنگی و هنری هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر