کد خبر: 743654 A

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: غواص از گیلان برای کمک به سیل زدگان برخی مناطق کشور عازم این استان ها شدند.

به گزارش ایلنا از رشت، سعید علیپور اظهار کرد: با دستور مریم بخشی، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، دو گروه شامل 30 غواص داوطلب هیات نجات غریق و غواصی استان برای کمک رسانی و پیدا کردن اجساد جان باختگان سیل استان‌های گلستان، مازندران، فارس، لرستان و سایر استان‌های سیل زده، عازم این مناطق شدند.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: با توجه به وقوع سیل در استان‌های مازندران و گلستان و همچنین سایر استان‌ها در جنوب و غرب کشور، اداره کل ورزش و جوانان گیلان و بسیج ورزشکاران این استان با کمک پیشکسوتان، قهرمانان، هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد در ورزشگاه شهید عضدی رشت اقدام به جمع آوری کمک‌های غیرنقدی مردم کرده‌اند.

بارش شدید باران 28 و 29 اسفندماه گذشته در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد. با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.

سرریز آب سدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

 

اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان روابط عمومی سیل استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر