کد خبر: 740862 A

روزبه رحمانیان خبر داد:

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: ۱۰ میلیارد ریال به‌منظور فرهنگ‌سازی محیط‌زیست با مشارکت و محوریت سازمان‌های مردم نهاد در گیلان هزینه شد.

به گزارش ایلنا از رشت، روزبه رحمانیان با بیان اینکه توجه به مقوله “محیط‌زیست” مهم و ضروری است اظهار داشت: آسیب به محیط‌زیست می‌تواند غیرقابل جبران باشد بنابراین تلاش برای حفظ آن به‌عنوان یک سرمایه بین نسلی بسیار ضروری بوده و این امر بدون فرهنگ‌سازی میسر نیست.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: در راستای اجرای مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان مبلغ 10 میلیارد ریال به منظور فرهنگ‌سازی محیط‌زیست (آموزش شهروندان و ارتقای فرهنگ مدیریت پسماند) با مشارکت و محوریت سازمان‌های مردم نهاد اختصاص داد.

وی با بیان اینکه باید همه کمک کنیم تا محیط‌ زیست استان از وضعیت وخیم کنونی رهایی یابد افزود: سال گذشته با توجه به تأکیدات ریاست سازمان در اولویت بخشیدن به فرهنگ‌سازی در امور مختلف از جمله محیط‌زیست و پیشنهاد ایشان، از ردیف اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت مبلغ 10 میلیارد ریال برای فرهنگ‌سازی اختصاص یافت.

رحمانیان اقدامات انجام شده در راستای فرهنگ‌سازی را برشمرد و گفت: بودجه فرهنگ‌سازی در حوزه محیط‌زیست از طریق رسانه‌ها، صدا‌و‌سیما و سمن‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به دستگاه‌ها و نهادهای متولی شامل حوزه هنری، شهرداری رشت، پارک علم و فناوری و اداره کل حفاظت محیط‌زیست اختصاص یافت.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان خاطرنشان کرد: طی دو مرحله مجموعاً 393 میلیون و 500 هزار تومان به حوزه هنری استان گیلان جهت تولیدانیمیشن با موضوع مدیریت پسماند و موشن‌گرافیک سه تا پنج دقیقه‌ای تخصیص یافت.

رحمانیان گفت: این رقم به تفکیک 217 میلیون و 500 هزار تومان برای تولید 15 قسمت انیمیشن با موضوع مدیریت پسماند و 176 میلیون تومان برای تولیدانیمیشن و موشن گرافیک با موضوع مدیریت پسماند است که این موشن گرافیک ها آماده بوده و نوروز 98 از صدا و سیما و شبکه های اجتماعی منتشر می‌شود.

وی با اشاره به اختصاص 456 میلیون و 500 هزار تومان به شهرداری رشت در راستای فرهنگ‌سازی محیط‌زیست افزود: در این راستا شهرداری رشت به تولید انیمیشن و موشن‌گرافیک با موضوع مدیریت پسماند و نیز آموزش چهره‌ به‌ چهره و توزیع بروشور به بیش از 100 هزار خانوار اقدام کرد.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: همچنین شهرداری رشت کارگاه‌های آموزشی مدیریت  پسماند برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و مدیران اتحادیه‌های صنفی. آموزش مدیریت پسماند و نمایش عروسکی در 100 مدرسه با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد را برگزار کرد.

رحمانیان درباره سهم پارک علم و فناوری استان گیلان از اعتبارات به مبلغ 50 میلیون تومان اظهار داشت: متأسفانه به دلیل عدم جذب اعتبار توسط دستگاه اجرایی، پروژه برگزاری استارت‌آپ برای شناسایی و معرفی کسب وکارهای مبتنی بر پسماند اجرا نشد.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره فیلم سبز با اعتبار تخصیص یافته 100 میلیون تومان مهم‌ترین اقدام این اداره کل در راستای فرهنگسازی محیط زیست در سطح استان است.

انیمیشن سازمان مدیریت و برنامه ریزی فرهنگ سازی محیط زیست معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر