کد خبر: 739214 A

آیت الله فلاحتی در دیدار وزیر علوم مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: اگر دانشجو سیاست را بداند به طور قطع در خدمت دشمن قرار نمی‌گیرد ضمن اینکه دانشجو باید سیاست را بفهمد اما سیاست زده نشود.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: با آمدن جنابعالی به وزارت علوم رویکرد خوبی در این وزارتخانه رخ داده است.

وی به تحولات خوب ایجاد شده در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور غلامی اشاره کرد و افزود: با ورود جنابعالی نگاه مجموعه اندیشه سیاسیون، علما و دانشگاهیان به وزارت علوم مثبت شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایران از پیشینه تاریخی کهن و قابل اعتنایی برخوردار است، تصریح کرد: از ۴ هزار سال گذشته ایران مهد دانش و تمدن محسوب می شد و در علوم و فنون پیشگام بود.

آیت الله فلاحتی به نگاه معنوی و گسترده اسلام به دانش اشاره کرد و گفت: نگاه دین به دانش بسیار عمیق است.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه علمی کشور از ۷۴ به رتبه ۱۶ ارتقا پیدا کرده و در بسیاری از رشته ها در منطقه مقام نخست را داریم و این نشان دهنده تلاش متولیان امر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی براینکه؛ خدا نگذرد از کسانی که می خواهند دانشجویان ما از سیاست جدا شوند، بیان کرد: سیاست یعنی اینکه دانشجو دنیای اطراف خود را بشناسد.

آیت الله فلاحتی یادآور شد: اگر دانشجو سیاست را بداند به طور قطع در خدمت دشمن قرار نمی گیرد ضمن اینکه دانشجو باید سیاست را بفهمد اما سیاست زده نشود.

وی با بیان اینکه سیاست زدگی و جناح بازی در دانشگاه ها بد است، خاطرنشان کرد: متاسفانه از ابتدای انقلاب باندهای بیرونی در دانشگاه ها نفوذ کردند و دانشگاهیان و دانشجویان این را نمی خواستند.

امام جمعه رشت بر ایجاد فضای علمی و دانش در دانشگاه های کشور تاکید کرد و افزود: در دانشگاه ها باید به دانش توجه ویژه شود.

آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به اینکه گیلان از گذشته مهد دانش بوده است، اظهار کرد: متخصصان و فوق تخصصان بسیاری در استان داریم و امیدوارم با دست پر گیلان آمده باشید.

وی همچنین خواستار سرکشی وزیر علوم از حوزه های علمیه شد و بیان کرد: حوزویان و دانشگاهیان دریافتند دو بال دانش هستند و هیچ دوره ای برای ملت ایران زیباتر از این دوره نیست.

نگاه جامع آیت الله فلاحتی به موضوع های علمی نعمت است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در دیدار مذکور با قدردانی از نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: حضرتعالی نگاه جامع به بحث های علمی دارید و این نعمت است.

منصور غلامی، گیلان را از استان های مرتب در انسجام مراکز دانشگاهی در کشور عنوان کرد و افزود: به دلیل جایگاه خوب دانشگاه گیلان، تلاش می کنیم کمک بیشتری به این دانشگاه شود.

وی از متوقف کردن ایجاد دانشگاه توسط وزارتخانه های مختلف خبر داد و بیان کرد: هر دستگاهی برای خود دانشگاه علمی کاربردی ایجاد کرده بود و برای کارمندان خود تولید مدرک می کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه حمایت از دانشگاه فنی و حرفه ای از برنامه‌های ماست، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور را ساماندهی کردیم.

غلامی با بیان اینکه طرح ساماندهی دانشگاه‌ها آماده شده است، خاطرنشان کرد: به دنبال خارج کردن دانشگاه ها از پراکندگی هستیم و در ذیل مدیریت واحد قرار گیرند.

وی اضافه کرد: به دنبال ماموریت گرا کردن دانشگاه هستیم ضمن اینکه توصیه های مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی کشور ما را به مسیر انسجام و هدفمندتر کردن دانشگاه ها می کشاند.

امام جمعه دانشجو نماینده ولی فقیه ولی فقیه سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر