کد خبر: 737920 A

در 48 ساعت گذشته صورت گرفت؛

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی رشت گفت: مرکـز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی ۵۲۶ تماس تلفنی شهروندان بوده است.

به گزارش ایلنا از رشت، در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امدادرسانی در حوادث و اطفای آتش در ۲۶ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش‌نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در ۱۴ ایستگاه آتش‌نشانی رشت صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی رشت در این باره گفت: مرکـز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی ۵۲۶ تماس تلفنی شهروندان بوده است.

 وی در ادامـه افـزود: از مجموع ۲۶ مـورد عملیات آتش‌نشانان ۱۱ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی و آسانسور ، ۶ مورد بازدید ایمنی از منازل مسکونی وتجاری و خودرو، ۲ مورد استقرار خودرویی، ۲ مورد خدمات ایمنی و ۵ مورد دیگر شامل؛ حریق مسکونی، حریق منزل مخروبه، حریق علفزار ، حریق سطل زباله و استشمام بوی گاز از داخل منزل مسکونی از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است.

وی در ادامه به حریق منزل مسکونی در ساعت ۱۶:۴۰ پنجشنبه ۱۶ اسفند ماه ۹۷ خبر داد و افزود: این حادثه در جاده لاکان ، رخ داد که ۸ آتش نشان به‌همراه ۳ دستگاه خودرو سریعا خود را به محل حادثه رساندند.

مومنی در ادامه علت حادثه رو پرتاب شی ء مشتعله بر روی مبلمان منزل مسکونی عنوان داشت و افزود : آتش نشانان سریعا نسبت به پیشگیری از گسترش آتش سوزی و اطفای کامل آتش اقدام کردند که خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید.

 شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده‌باش تمامی آتش‌نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.

آتش نشانی امداد و نجات خودرو سازمان آتش نشانی گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر