کد خبر: 736127 A

رئیس سازمان صمت گیلان خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از افتتاح رسمی شش واحد صنعتی بزرگ در شهرستان رشت همزمان با سفر ریاست جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش از افتتاح رسمی شش واحد صنعتی بزرگ در شهرستان رشت همزمان با سفر ریاست جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به گیلان خبر داد و گفت: عمده محصولات این واحدها استراتژیک و پرکاربرد است که محصولات آنها پشتوانه سایر صنایع و امور عمرانی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اظهار کرد: این واحدها با حضور مقامات عالی رتبه وزارت صمت در محل واحدهای صنعتی در شهرصنعتی رشت و شهرک صنعتی سپیدرود به صورت ویدئو کنفرانس رسماً افتتاح می شوند.

وی میزان سرمایه گذاری این شش واحد را بیش از ۲۴۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تولید انواع میلگرد و چسب اوره و رزین ملامین فرمالدئید، نخ فرش، شمش فولادی ورق کارتن کرافت لاینر و انواع ناگت و ۲۱ نوع چیپس مرغ (برای اولین بار در گیلان) منطبق با تکنولوژی روز، دستاورد این سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان است.

 دلق پوش تصریح کرد: میزان اشتغال ایجاد شده در این شش واحد ۵۳۲ نفر به صورت مستقیم است که در این زنجیره تامین و تولید و مصرف زمینه اشتغال بیش از ۹۰۰ نفر فراهم شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه در سال جاری ۱۶۲ پروانه بهره برداری صنعتی در کل استان صادره شده است افزود: از این بین تعداد ۱۰۰ فقره آن ناشی از طرح ایجادی و توسعه ای بوده که در مجموع زمینه اشتغال ۱۶۴۰ نفر را با سرمایه گذاری ۶۴۵ میلیارد تومان در گیلان فراهم کرده است.

استان گیلان دولت ریاست جمهوری سازمان صنعت معدن و تجارت استان واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر