کد خبر: 735625 A

در نامه‌ای از سوی مونسان صورت گرفت؛

علی اصغر مونسان طی نامه به استاندار گیلان، مراتب ثبت اثر فرهنگی-‌تاریخی در این استان را به وی ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی اصغر مونسان طی نامه به استاندار گیلان، مراتب ثبت اثر فرهنگی-‌تاریخی در این استان را به وی ابلاغ کرد.

در متن نامه‌ علی اصغر مونسان خطاب به مصطفی سالاری استاندار گیلان، آمده است:

در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی ساختمان فلاطوری(اداره نوغان لاهیجان) واقع در استان گیلان، شهرستان لاهیجان، شهر لاهیجان ، نبش میدان انتظام- جنب نیروی انتظامی، که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره ۳۲۱۰۳ مورخ ۲۷/۰۵/۹۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، ابلاغ می‌شود.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تایید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.

 

تعزیرات قانون مجلس شورای اسلامی نیروی انتظامی نامه به استاندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر