کد خبر: 734709 A

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان:

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: برگزاری رقابت‌های رباتیک جی کاپ در شکوفایی هوش نوجوانان و جوانان موثر است.

به گزارش ایلنا از رشت، مریم بخشی در حاشیه برگزاری چهارمین‌جشنواره ملی رباتیک در رشت اظهار داشت: برپایی این نوع مسابقات باعث می‌شود تا نوجوانان و جوانان از نبوغ و خلاقیت‌های خود استفاده کنند که این امر در پیشرفت هوش آنان تاثیر مثبتی دارد.

وی ادامه داد: البته با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان برگزاری این جشنواره، هدف ما برگزاری این مسابقات به صورت بین المللی است تا با حضور نخبگان از سایر کشورها در عرصه رباتیک این رقابت ها را برگزار کنیم.

وی بیان کرد: در چند سال اخیر و در عرصه رباتیک ، استعدادیابی در کشور انجام شده و خوشبختانه هم اینک نوجوانان و جوانان مستعدی در این بخش وجود دارند که همواره در عرصه های بین المللی رشد خوبی داشته و گام های موثری را در پیشرفت بخش رباتیک برداشته ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: برای چهارمین سال متوالی است که میزبان برگزاری مسابقات رباتیک جی کاپ کشور هستیم که میزبانی نه تنها برای نوجوانان و جوانان ما ایجاد انگیزه می‌کند ، بلکه باعث می‌شود تا نفرات بیشتری به دلیل شرایط میزبانی فرصت حضور در مسابقات را پیدا کنند.

چهارمین دوره جشنواره ملی رباتیک جی کاپ، از پنجشنبه گذشته با حضور محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و با شرکت 183 تیم از 12 استان در سه بخش جنگجوی دانش آموزی ، فوتبالیست دانش آموزی و مسیریاب در رشت آغاز شد. 

تیم‌ها و نفرات شرکت کننده در این دوره از رقابت‌ها به مدت دو روز در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت با هم به رقابت می‌پردازند که در نهایت به تیم ها و نفرات برتر این دوره از مسابقات ، تندیس قهرمانی و جوایزی اهداء می شود.

استان گیلان رقابت معاون ورزش و جوانان نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر