کد خبر: 733777 A

فرماندار شفت خطاب به مدیران شهرستان :

فرماندار شفت گفت: ساز و کارها برای استقبال از گردشگران نوروزی از سوی دستگاه های ذیربط فراهم شود.

به گزارش ایلنا از شفت، نشست شورای ترافیک، ستاد مدیریت پسماند و هماهنگی تسهیلات خدمات سفر شهرستان شفت به دلیل نزدیک‌شدن به سال نو با حضور مدیران دستگاه‌های ذیربط و به صورت همزمان در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد.

محمدرضا محسنی در این نشست بر توسعه زیرساخت های عمرانی و ارتباطی و ارتقای ایمنی راه های دسترسی به شهرستان شفت  تاکید کرد و افزود : طرح گسترش فضای شهری با ساخت بلوار در ورودی شهر شفت در حال پیگیری است که درامتداد پروژه راهسازی ملاسرا شفت می تواند اجرایی شود .

فرماندار شفت با بیان اینکه اتصال فضای شهری شفت به احمدسرگوراب با ساخت بلوار در مسیر روستای عثماوندان می تواند بر اقتصاد این محور گردشگری تاثیرگذار باشد افزود : شهرداران با همراهی دستگاه های ذیربط بسترهای لازم این طرح را فراهم کنند.

وی بر تقویت روشنایی معابر و پاکیزگی مسیرهای اصلی و فرعی شهرستان شفت به ویژه در روزهای نوروز تاکید نمود و افزود : راهداری ، آشکار سازی نقاط حادثه خیز را در اولویت قرار دهد .

محسنی  با اشاره به اینکه اصلاح مهندسی معابر  تنها پس از تصویب در شورای ترافیک شهرستان شفت و با رعایت نکات ایمنی و دیدگاه کارشناسی پلیس راهور قابل اجرا است افزود : جایگاه دستگاه ها و مسوولیت های آنان در قانون مشخص شده و بایستی دقت قانونی معمول گردد.

فرماندار شفت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفرهای نوروزی و ورود هزاران گردشگر و زایر به این شهرستان افزود : اداره حفاظت از محیط زیست و راهداری و با همکاری بخشداران ،شهرداران و دهیاران پاکسازی مسیرهای اصلی و ورودی شهرها و روستاها از زباله را مورد پیگیری قرار دهند ؛ هر چند  در این راستا نیازمند مشارکت های عمومی و نگاهی نو به محیط زیست هستیم که گام نخست آن آموزش و فرهنگ سازی است.

محسنی بر ایجاد فضای نشاط و شادابی برای مردم به ویژه در نوروز تاکید کرد و افزود : برگزاری جشنواره ها ، اجرای برنامه های آیینی نوروز ، دایر کردن نمایشگاهای صنایع دستی و برنامه های فرهنگی می تواند زمینه های معرفی بیش از پیش شهرستان شفت را فراهم آورد .

فرماندار شفت در ادامه به لزوم ساماندهی خانه مسافر ها و مراکز اسکان فرهنگیان اشاره و افزود : نظارت‌های صنفی و بازرسی های مشترک دستگاه های ذیربط در روزهای پایانی سال باید تشدید و بانک ها نیز در این ایام باید خدمات خود را تداوم و تسریع بخشند.

وی افزود : دستگاه‌های خدماتی باید برای روزهای نخست سال نو برنامه‌ریزی کنند و فهرست کشیک نوروزی را به دستگاه‌های ذیربط ارسال کنند.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه هرگونه عملیات عمرانی دستگاه های ذیربط در شهرها و روستاهای این شهرستان باید تا 20 اسفند ماه متوقف و یا به پایان برسد تصریح کرد : ادامه عملیات اجرایی پروژه ها و طرح ها پس از تعطیلات و خروج گردشگران نوروزی قابل پیگیری است.

نماینده عالی دولت در شفت در پایان افزود: همه ساز و کارها برای استقبال از گردشگران نوروزی در این شهرستان باید فراهم شود .

برنامه های فرهنگی حفاظت از محیط زیست روشنایی کارشناسی گردشگران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر