کد خبر: 733618 A

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت:

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت تاکید کرد: شهروندان از رها کردن زباله در حاشیه رودخانه ها و کانال ها پرهیز کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، حامد بشردانش با اشاره به پاکسازی ویژه محلات و حاشیه رودخانه‌ها به منظور استقبال از بهار و آغاز سال نو اظهار داشت: حوزه خدمات شهری شهرداری رشت با تمام توان و به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به شهروندان است و یکی از این اقدامات پاکسازی حاشیه رودخانه ها است.

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه انتظار می‌رود شهروندان نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند، تصریح کرد: در روزهای سرد زمستان، نیروهای پاکبان با تلاش مثال زدنی در حال آماده سازی فضای شهر برای استقبال سال نو هستند و به همین دلیل از شهروندان تقاضا دارم برای رعایت‌حال این قشر زحمتکش از رهاکردن زباله در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

وی با اعلام اینکه گاهی پاکبانان با لباسی خیس و در هوایی سرد مجبور به کار در شرایط سخت به منظور پاکسازی حاشیه رودخانه ها و کانال ها هستند افزود: متاسفانه بسیاری از زباله ها توسط برخی از کسبه و یا ساکنین منطقه در حاشیه رودخانه و یا داخل کانال ها رها شده و همین امر کار پاکسازی را با سختی بیشتر همراه کرده است.

بشردانش خواستار همکاری شهروندان برای داشتن شهری پاکیزه تر شد و گفت: فرهنگ غنی شهر رشت که ریشه در تاریخ پرافتخار این شهر و مردمانش دارد باید در حفظ نظافت محیط زیست نیز نمایان شود و با رودخانه های رشت که سالها مورد بی مهری قرار گرفته اند برخورد مسئولانه تری صورت بگیرد.

مدیر خدمات شهری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه نمی توان منتظر معجزه برای نجات رودخانه های رشت بود خاطر نشان کرد: هرچند مسئولان در وضعیت امروز رودخانه‌ها نقش بسیاری داشته اند اما شهروندان نیز می‌توانند با اصلاح برخی عادت‌ها به بهبود وضعیت فعلی به سهم خود کمک کنند.

وی خواستار در نظرگرفتن شرایط کاری سخت پاکبانان توسط شهروندان شد و تصریح کرد: همه ما در برابر محیط زیست، آیندگان و شهرمان مسئولیم و به یاد داشته باشیم که رها کردن زباله، علاوه بر گام برداشتن در مسیر نابودی محیط زیست، منجر به ایجاد شرایط کاری سخت تر برای نیروهای حوزه خدمات شهری نیز می شود.

حامد بشردانش در پایان ضمن تقدیر از فعالیت برخی سازمان‌های مردم نهاد و حرکت های مردمی به منظور نهادینه کردن فرهنگ احترام به محیط زیست، اذعان داشت: چنین اقداماتی می‌تواند از تشدید وضعیت بحرانی رودخانه ها و همچنین ایجاد زحمت مضاعف برای پاکبانان جلوگیری کنند.

استقبال از بهار زباله سال نو محیط زیست شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر