کد خبر: 732691 A

پارسافر خبر داد:

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: آمار توسعه عملکرد گلخانه ها در ۱۰ماه سالجاری بالغ بر ۵۶ هکتار بوده است.

به گزارش ایلنا از رشت، منوچهر پارسافر گفت: اجرای طرح توسعه گلخانه‌ها در طول برنامه ششم توسعه و براساس سطوح ابلاغی پروژه تولید در محیط های کنترل شده گلخانه ای در برنامه اقتصاد مقاومتی با هدف افزایش تولید با هدف افزایش ضریب امنیت غذایی و سلامت غذا، مصرف بهینه آب و ارتقاء بهره وری و صرفه جویی در آب، افزایش صادرات محصولات در جهت مثبت کردن تراز تجاری در بخش کشاورزی انجام می شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ادامه داد: تاکنون آمار توسعه عملکرد گلخانه ها در ۱۰ماه سالجاری بالغ بر ۵۶ هکتار بوده که از نظر سطح توسعه استان رتبه سوم در کشور و از لحاظ درصد تحقق اهداف ابلاغی پیش‌بینی شده در طول برنامه ششم استان ضریب ۸۰۰ درصد را به خود اختصاص داده است.

به گفته  پارسافر، متقاضیان احداث گلخانه به منظور تولید محصولات سبزی و صیفی، گل و گیاه ، گیاهان دارویی پس از اخذ مجوز پروانه تاسیس از سازمان نظام مهندسی‌کشاورزی و منابع‌طبیعی به مدیریت‌جهادکشاورزی شهرستان‌ها برای اخذ تسهیلات سرمایه ای برای احداث، مراجعه کنند.

بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سلامت کشاورزی و منابع طبیعی سازمان نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر