کد خبر: 731128 A

در تالش برگزار شد؛

دومین همایش تجلیل از ۴۰۰ تولید کننده فرآورده های دامی غرب گیلان در تالش برگزار شد .

به گزارش ایلنا از تالش، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در دومین همایش تجلیل از ۴۰۰ تولید کننده فرآورده های دامی غرب گیلان که در تالش برگزار شد اقتصاد مقاومتی را تنها راه پیشرفت، پویایی و شکوفایی اقتصاد کشور دانست و گفت: برای قطع وابستگی‌های اقتصادی کشور از کشورهای بیگانه،دولتمردان باید تولید کنندگان فرآورده های دامی را بیشتر حمایت کنند.

آیت الله فلاحتی درستکاری در کار ، پرهیز از دروغ در معاملات و شکرگزاری در امر تولید را از مهمترین وظایف تولید کنندگان فرآورده های دامی عنوان کرد و افزود : اگر این ۳ عامل در کسب و کار رعایت شود برکت روزی بیشتر خواهد شد.

وی به نقش دامداران در اقتصاد کشور اشاره کرد وگفت : مسئولان امر باید برای تولیدات بیشتر و ارگانیک امکانات بیشتر در اختیار این تولیدکنندگان قرار دهند.

امام جمعه رشت وحدت و همدلی برای رسیدن به قله های رفیع ترقی در عرصه های مختلف را ضروری دانست و تاکید کرد : مدیران با ایجاد این رویه بیشتر می توانند در امر توسعه گام بردارند.

فرماندار تالش هم گفت : دامداران شهرستان تالش با نگهداری ۳۱۶ هزار راس دام سالانه ۴۸ هزار تن گوشت قرمز و فراورده های لبنی به ارزش ۲۸۰ میلیارد تومان تولید و به بازارهای مصرف عرضه می کنند.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور هم گفت: برای حفظ و حراست از دام‌های دامداران این سازمان تلاش می‌کند سلاح مجاز و قانونمند در اختیار دامداران قرار دهد.

سردار نصرت ا... سیف افزود : ۲۵ درصد فرآورده های لبنی کشور را دامداران و عشایر گیلان تولید می کنند که سازمان بسیج عشایری کشور تلاش می کند با در اختیار گذاشتن امکانات مورد نیاز این مقدار تولید را به ۲ برابر افزایش دهد.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه کشور هم گفت : یکی از مشکلات اساسی دامداران کوچنده در مناطق عشایر جاده های دسترسی و تاسیسات زیربنایی است که این قرارگاه تلاش می کند در این زمینه دامداران را یاری و مشکلات آنان را به حداقل برساند.

سردار حزنی از برگزاری اولین یادواره شهدای عشایری در گیلان خبر داد و افزود : با همکاری سپاه قدس گیلان این یادواره سال آینده برگزار خواهد شد.

هادی زاده؛ رئیس اداره امور عشایر استان گیلان در همایش تجلیل از زحمات شبانان و دامداران استان ضمن قدردانی اززحمات عشایر گفت:امروزه علاوه برتولید، تامین امنیت ومسائل اجتماعی ازرکن های اصلی ومسائل مهم در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از امنیت غذایی کشورتوسط عشایر و روستائیان  تامین می شود افزود: این قشر نقش چشمگیری درتامین امنیت کشورمان دارند.

هادی زاده افزود: ۲۵درصد از تولیدات دامی در بخش عشایر تامین می‌شود و با توجه به این که طرح‌های بخش دام طرح های کوچک و پراکنده در روستا و مناطق عشایری هستند اگر بخواهیم عدالت را اجرا کنیم بهترین روش هزینه در بخش کشاورزی است.

امام جمعه تامین امنیت فرماندار کسب و کار نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر