کد خبر: 731120 A

فرماندار لاهیجان:

فرماندار لاهیجان عنوان کرد: کنترل و نظارت بر بازار جهت حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزایش یابد.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، سیداسماعیل میرغضنفری در جلسه ستاد تنظیم بازار لاهیجان بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروز از هم اکنون باید حضور بیشتر و موثری در بازار داشته باشیم و در عین حال با حفظ حرمت کسبه و بازاریان شریف و درست کار از هرگونه اجحاف و افزایش خودسرانه قیمت ها جلوگیر شود .

وی بر افزایش نظارت و حفظ تعامل در بازار تاکید کرد و خواستار استفاده از نیروهای ادارات به عنوان بازرس در این زمینه شد.
وی ضمن توصیه به رعایت انصاف و اخلاق و پرهیز از سخت گیری با تاکید بر مکانیزم های بازار در مواجهه با مسایل اقتصادی اظهارداشت: جریمه های سختگیرانه موجب آسیب شده و فشار بی حد هم احتکار کالا را در پی خواهد داشت.
فرماندار لاهیجان یادآورشد:در بازدیدها دقت و توجه بیشتر به تاریخ مصرف کالاها و بهداشت محیط امری ضروری است.
وی خاطرنشان کرد:باید از هرگونه اقدامی که معنای بگیر و ببند و ایجاد رعب و وحشت برای جامعه و شهروندان ایجاد کند بطور جدی خودداری شود.
وی به برخی شایعات در فضای مجازی نظیر کمبود آرد اشاره کرد و گفت:کشور در تولید گندم خودکفاست و در این زمینه  هیچ مشکلی وجود ندارد و آرد به انداز نیاز توزیع می شود که باید به کیفیت آردهایی که به نانوایی ها عرضه می شود بیش از پیش توجه شود تا نانوایان بتوانند نان مرغوبتری به مردم عرضه نمایند.
میرغضنفری افزود: بیش از 90درصد افراد زباله گردی که در تصاویر فضاهای مجازی  به عنوان جمع آوری موادغذایی نشان داده می شوند ،کسانی هستند که در حال جمع کردن زباله خشک از این سطل ها هستند و آنطوری که این سایت ها مطرح می کنند واقعیت ندارد.
وی تاکید کرد: مدیران ، مسئولان و مردم شهرستان لاهیجان باید در تعطیلات نوروز به گونه رفتار کنند که با رعایت اصل مهمان نوازی ،مسافران با خاطره خوش از این شهرستان برگردند.
در این جلسه همچنین هر یک از مدیران گزارشی از وضعیت کاری و مسئولیت های خود ارایه دادند که مدیر جهادکشاورزی شهرستان لاهیجان در این جلسه گفت:270تن گوشت سفید روزانه در لاهیجان توزیع می شود و مشکلی در این باره وجود ندارد.
جلال ملاجعفری افزود:تا به امروز 21محموله نهاده های کشاورزی مانند جودامی ، ذرت و سویا در مجموع یک هزارو372تن نهاده وارد این شهرستان شده است .
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لاهیجان نیز گفت: در 11ماهه امسال 17هزار بازررسی اعم از مشترک با ادارات دیگر و یا توسط بازرسان این اداره و 199گشت مشترک نیز انجام شده است.
رییس اداره تعاون روستایی شهرستان لاهیجان نیز گفت: برای ایام عید امسال 30تن پرتقال و 30تن هم سیب خریداری و برای ایام عید ذخیره شده است که میزان مرکبات امسال نسبت به سال قبل 10درصد افزایش دارد و از نظر کیفیت نیز از سال گذشته بالاتر است.
جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان لاهیجان به منظور رسیدگی و سامان دهی به توزیع میوه ایام عید، فرآورده های نفتی و کنترل بیشتر اتاق اصناف بر عملکرد فروشندگان و اصناف در فرمانداری این شهرستان تشکیل و در آن بر نظارت و کنترل بیشتر بازار و مایحتاج عمومی تاکید شد.
جامعه کنترل و نظارت مسافران مصرف کنندگان و تولیدکنندگان لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر