کد خبر: 730680 A

امام جمعه رشت :

آیت الله رسول فلاحتی اظهار کرد: خیران برای خدمت به انسان‌های نیازمند کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در همایش طرح دست‌های مهربانی در پرورشگاه مژدهی رشت اظهار کرد: خیران برای خدمت به انسان‌های نیازمند کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

 امام جمعه رشت خاطرنشان ساخت: هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به بندگان خدا نیست.
 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به عظمت کار تربیت فرزند اشاره کرد و گفت: تربیت فرزند، بزرگترین کاری است که یک پدر و مادر می‌توانند بکنند.
 
فلاحتی اضافه کرد: بدبختی آنجایی است که پدران و مادران نتوانند در رشد و تعالی معنوی به فرزندان خود کمک کنند.
وی اذعان داشت: پاداش انسان‌های نیکوکار در راه تربیت کودکان و نوجوانان جامعه که به نحوی از داشتن سرپرست محروم هستند در آیات و روایات بسیار با عظمت ذکر شده است.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به حدیثی از حضرت علی(علیه السلام) گفت: بعضی از انسان‌ها در دنیا کار آخرتی انجام می‌دهند، اما می‌خواهند بهره دنیوی ببرند، درصورتی که باید از دنیا به عنوان ابزاری برای آخرت استفاده کنند.
 
وی تاکید کرد: هر کسی برای خدا کار کند خداوند عمل او را ماندگار می‌کند.
 
امام جمعه رشت با بیان اینکه تا تاریخ زنده است نام میرزا کوچک خان زنده است چون برای خدا قیام کرد، گفت: نام و یاد کاظم و افسر مژدهی از خیران پرورشگاه مژدهی رشت از 80 سال پیش تاکنون به خاطر کار خیری که انجام داده‌اند زنده است.
 
وی اظهار کرد: کاری که برای خدا نباشد ماندگار نخواهد شد.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: افراد ثروتمند و موفق بسیاری هم عصر خیران ایجاد کننده پرورشگاه مژدهی می‌زیستند که اکنون نام و نشانی از آنان نیست اما انسان‌های بزرگی مانند کاظم و افسر مژدهی با گام گذاشتن در راه حمایت از ایتام، نام خود را تا ابد جاودانه کردند.
 
آیت الله فلاحتی، خطاب به مسئولان پرورشگاه مژدهی رشت تصریح کرد: در تربیت کودکان و نوجوانان همت بلند داشته باشید و از خدا بخواهید این کار را ذخیره آخرت شما قرار دهد.
 
حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان نیز در این همایش اظهار داشت: 211 موقوفه در گیلان با نیت حمایت از  یتیمان و رسیدگی به آنها وجود دارد.
 
مدیرکل اوقاف گیلان گفت: در سال جاری، بیش از 250 میلیون تومان از درآمد این موقوفات، برای رسیدگی به یتیمان هزینه شد.
امام جمعه پدر و مادر جامعه میرزا کوچک خان مدیرکل اوقاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر