کد خبر: 730084 A

رئیس اداره اوقاف رشت خبرداد:

رئیس اداره اوقاف رشت از ثبت سی و نهمین وقف گیلان در رشت با نیت رسیدگی به ایتام خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت الاسلام حمیدرضا کریمی، رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت اظهار کرد: سی و نهمین وقف گیلان سال جاری در شهر خمام شهرستان رشت به ثبت رسید.

وی اعلام کرد: نیات این وقف جدید عمران و آبادانی بقعه امام زاده حسن(سلام الله علیه) خمام، رسیدگی به ایتام خمام و برپایی مراسم سوگواری امام حسین(علیه السلام) است.
 
رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت افزود: بانو شهناز نقی زاده، واقف اهل خمام یک واحد آپارتمان خود را به مساحت 80 متر مربع وقف کرده است. 

وی خاطرنشان کرد: ارزش این وقف 3 میلیارد ریال است.

کریمی اعلام کرد: این چهارمین وقف شهرستان رشت در سال جاری است.
 
وی با بیان اینکه شهرستان رشت 400 موقوفه و 4500 رقبه دارد، گفت: بیشتر نیات موقوفات این شهرستان روضه خوانی امام حسین(علیه السلام) و کمک به فقراست.
 
رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت، سنت حسنه وقف را از ارکان  اقتصاد اسلامی دانست و گفت: وقف یکی از راهکارهای متعالی اسلام برای کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه ثروت است.
 
این مقام مسئول گفت: سنت حسنه وقف این ظرفیت را دارد به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی و کاهش نیاز اقتصادی کشور به کمک مسئولان کشور بیاید.  
 
 وی با اشاره به اینکه توجه وقف و واقفان همواره رفع نیازهای جامعه بوده است، گفت: انعطاف پذیری وقف برای رفع نیازهای جامعه باعث شده تا این سنت حسنه الهی مورد استقبال جوامع بشری حتی غیر مسلمان باشد.
 
حجت الاسلام کریمی اظهار داشت: وقف تنها متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه نیست و از آنجائیکه برکات وقف به همه آحاد جامعه می‌رسد همه باید برای ترویج این سنت حسنه تلاش کنند.
اقتصاد مقاومتی ثروت فاصله طبقاتی مسلمان سازمان اوقاف و امور خیریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر