کد خبر: 729384 A

مدیرعامل آبفای گیلان بیان کرد: تولیدسالیانه آب استان گیلان قریب 120 میلیون مترمکعب است .

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرعامل آبفای گیلان در نشست با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با تشریح روند خدمات این شرکت بر تأثیر مشارکت و همکاری رسانه در فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب تأکید کرد.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به میزان تولید آب سالیانه استان اظهار داشت: حدود 120 میلیون مترمکعب سالیانه در استان تولید آب داریم که علیرغم پرباران بودن استان گیلان، شرایط آبی استان برای تأمین منابع آب شرب مناسب متناسب با میزان بارش استان نیست.

وی با اشاره به برنامه های وزارت نیرو در تامین آب اشامیدنی سالم افزود: با توجه به منابع آبی موجود کشور رویکرد وزارت نیرو به سمت مدیریت تقاضاست و براین اساس باید مصرف مدیریت نمود و با تدبیر جمعی و مشارکت همگانی از منابع آبی  حفاظت نمود تا با محدودیت تأمین آب مواجه نشویم.

مدیرعامل آبفای گیلان در ادامه گفت: با توجه به نیازهای مردم نحوه ارائه خدمات تغییر می یابد و هیچ گاه متوقف نمی شود و تمامی تلاش مجموعه آبفای گیلان بر این است که خدمات مطلوبی ارائه نمائیم و یکی از دستگاههای اثرگذار در نهادینه نمودن فرهنگ مدیریت مصرف و انعکاس خدمات این شرکت ، صدا و سیما می باشد.

 حسینی همچنین یادآور شد: با توجه به نزدیکی به روزهای پایانی سال و فرهنگ شستشو و خانه تکانی ، با مصارف بسیار بالای اب مواجه خواهیم شد و میانگین مصرف به سه برابر می رسد و چون میزان تولید آب ثابت است باید شرایط را مدیریت نمود و با آگاه سازی و اطلاع رسانی مناسب، شهروندان تمامی کارهای خانه تکانی را به روزهای پایانی سال موکول نکنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در روز پایان سال بیش از 5000 تماس مردمی از طریق سامانه 122 مرکز ارتباطات مردمی آبفای گیلان پاسخ داده شد افزود: برای رفع مشکلات در فرهنگ سازی باید تداوم داشت و امیدواریم با اطلاع رسانی مناسب و همکاری صدا و سیما بتوانیم در نهادینه نمودن فرهنگ مدیریت مصرف موفق عمل کنیم.

 

آموزش و پرورش استان گیلان برنامه های فرهنگی نقاشی وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر