کد خبر: 720837 A

فرماندار آستارا مطرح کرد:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: برنامه های مدیران دستگاه های اجرایی باید بر اساس بهبود معیشت و تولید و و رونق اشتغال در شهرستان باشد.

به گزارش ایلنا از آستارا، حسن رستم زاد ادامه داد: شهرستان آستارا سالیانه پذیرای بیش از 6 میلیون نفر مسافر داخلی و خارجی است که باید با برنامه ریزی دقیق و استفاده از این ظرفیت به سمت ریشه کن کردن بیکاری در این شهرستان قدم برداریم.

فرماندار آستارا افزود: ورود و ماندگاری هر گردشگر به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای 10 نفر شغل ایجاد می کند که باید  از این ظرفیت به درستی استفاده است.

رستم زاد تاکید کرد: منبعد تمام جلسات شورای اداری شهرستان باید با قرائت وصیت یکی از شهدای گرانقدر شروع شود و همچنین  اولین جلسه را با قرائت وصیتنامه شهید دکتر چمران آغاز کرد.

وی همچنین با اشاره به ویژه بودن موقعیت جغرافیایی این شهرستان ادامه داد : شهرستان آستارا به لحاظ داشتن موقعیت خاص و همچنین دارابودن مرز های سه گانه نقش اساسی در اقتصاد کشور و منطقه دارد که باید از این فرصت برای توسعه شهرستان و رفع کاستی های موجود بهره برد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا افزود: یکی از معیار های ارزیابی عملکرد مدیران میزان جذب سرمایه گذاری خواهد بود که برای رشد و توسعه شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار آستارا اضافه کرد: استکبار جهانی پایبند به هیچ منطقی نیست و ایران اسلامی امروز کاملاً متکی به توان داخلی است و به برکت خون شهدا انقلاب اسلامی در اوج قدرت خود است.

وی ادامه داد: مدیریت یعنی خدمتگزاری و مدیران باید برای خدمتگزاری به مردم از یکدیگر سبقت بگیرند.

رستم زاد مشارکت مردم در تمام امور را از مهمترین اقدامات دستگاه های اجرایی برشمرد و اظهار داشت : مردم باید در تمام صحنه‌ها حضور داشته باشند و مدیران باید از توان جوانان و بانوان  که پتانسیل بالقوه ای دارند غافل نشوند.

رستم زاد ضمن تاکید بر تکریم ارباب رجوع گفت: مدیران  باید همواره به مردم خدمت کرده وبا راهنمایی صحیح و دقیق مراجعه کنندگان، در رفع مشکلات آنها و تسریع در روند اداری اقدام لازم را انجام دهند.

وی تکمیل پروژه های نیمه تمام را یک اولویت مهم دیگر برای مدیران ذکر کرد و گفت: مردم به ما اعتماد کردند، چرا نباید با یک برنامه مدون، پروژه های نیمه تمام را تکمیل کرد؟ از مدیران می خواهم که شجاعانه تصمیم گرفته و تمام تلاش خود را در چارچوب قانون به کار گرفته و با یک کار جمعی، همدلی و انسجام را در دستور کار قرار دهند.

رستم زاد با انتقاد از وجود مشکل کمبود آب شرب و آب کشاورزی برای آستارا گفت: وجود مشکل آب شرب در شهرستان که میزان بارندگی سالیانه آن بیش از ۱۲۰۰ میلیمتر است قابل تامل است مگر میشود متصور شد که آستارا با این حجم بارندگی مشکل آب آشامیدنی و کشاورزی داشته باشد؟

 فرماندار از برخورد قانونی با مدیرانی که به صورت غیرقانونی جذب نیرو می کنند خبر داد و گفت: هیچ مدیری حق ندارد نیروی انسانی را خارج از چارچوب قانون جذب کند و قطعاً با این مسئله برخورد می‌کنم.

 رستم زاد رسانه‌ها را بازوان کمکی مدیران دانست و گفت: تکریم رسانه باید اولویت دستگاه‌های اجرایی باشد و قدرت رسانه را بدانید و از آن استفاده کنید.

وی ضمن تاکید بر همدلی و همکاری مدیران دستگاه های اجرایی گفت: هیچ دستکاه اجرایی حق ندارد از دستگاه اجرایی دیگر شکایت کند و آنرا از طریق شورای حل اختلاف پیگیری نماید و تسریع در روند پرداخت مطالبات را برای پیشبرد برنامه ها خواستار شد.

فرماندار آستارا در ادامه این جلسه از مدیران دستگاه های اجرای خواست تا با سرکشی و بازدید از ایتام و افراد تحت پوشش و رسیدگی به مشکلات آنها در حوزه کاری خود موجبات دلگرمی این افراد را فراهم آورند.

امام جمعه آستارا در این جلسه  از برگزاری یادواره شهدا در آستارا خبر داد و گفت: در روز ۱۷ بهمن یادواره بزرگ ۱۶۶ شهید شهرستان را در محل مصلای بزرگ آستارا برگزار خواهیم کرد که هر قدمی برای شهدا هیچ منتی ندارد، بلکه شهدا بر گردن ما حق دارند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا در این جلسه آرامش امروز کشور را مدیون خون پاک شهدا دانست و گفت: اگر امروز ترازوی سنگین معادلات سیاسی را ایران اسلامی رقم می‌زند، این به برکت جانفشانی شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

اشتغال بیکاری دستگاه های اجرایی دولت شورای اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر