کد خبر: 720164 A

امیرانتخابی خبر داد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از افتتاح و بهره‌برداری ۵۰ پروژه در حوزه‌ میراث فرهنگی به‌مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، شهرود امیرانتخابی اظهارکرد: به یمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از ۵۰ پروژه این اداره کل با حضور مسئولان کشوری و استانی رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان پروژه‌های سرمایه‌گذاری را شامل ۲۸ طرح گردشگری اعم از ۳ هتل، ۳ مجتمع اقامتی و پذیرایی، ۲ مهمان‌پذیر، ۱۰ مجموعه بین‌راهی و سفره‌خانه سنتی، ۳ مجموعه بوم‌گردی و ۷ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری و ۱۴ کارگاه صنایع دستی، ۸ طرح مرمتی درحوزه میراث فرهنگی اعلام کرد.

وی حجم سرمایه گذاری پروژه‌ها در بخش‌خصوصی را بالغ بر ۹۸۹ هزار میلیون ریال و پروژه های بخش دولتی را بالغ بر ۲۴ هزار میلیون ریال عنوان کرد و بیان داشت: با افتتاح این پروژه‌ها برای ۹۱۸ نفر در بخشهای میراث فرهنگی اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان حمایت از تولید داخلی و تکیه بر توانایی‌های فردی و اجتماعی خانوار روستایی را گامی در میسر کردن حمایت از تولید داخلی قلمداد کرد و افزود: حمایت از هنرمندان صنایع دستی از طریق آموزش نیروی انسانی، صدور کارت شناسایی و پروانه تولید انفرادی،مشاوره در جهت ایجاد اشتغال و راه اندازی شبکه توزیع و نیز اعطای مبلغی بالغ بر ۱۷۶ هزار میلیون ریال تسهیلات را بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر است.

صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر