کد خبر: 719956 A

صدر ممتاز خبر داد:

رئیس اداره تعمیرات خطوط شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: در راستای ایجاد سیستم های حفاظتی و رویت پذیری و تبادل بهتر اطلاعات، پروژه فیبرنوری بر روی خط 230 کیلوولت سپیدرود- نیروگاه شهیدبهشتی لوشان نصب شد.

به گزارش ایلنا از رشت، مهران صدر ممتاز، رئیس اداره تعمیرات خطوط شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه خطوط انتقال و فوق توزیع شریان‌های اصلی صنعت برق در راستای انتقال برق به مشترکین هستند، گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت خطوط انتقال و فوق توزیع که در واقع شریان‌های اصلی صنعت برق در راستای انتقال برق پایدار و مطمئن به مصرف‌کنندگان هستند، در راستای ایجاد سیستم‌های حفاظتی و رویت‌پذیری و تبادل بهتر اطلاعات، پروژه نصب فیبرنوری بر روی خط 230 کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیرو گاه لوشان نصب شد.

وی افزود: خط 230 کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیرو گاه لوشان دارای 32 پایه به طول 15 کیلومتر می باشد که در سال 1350 به بهره‌برداری رسیده است. این خط نقش حیاتی و اساسی در راستای تبادل انرژی برق شبکه برق گیلان و کشور دارد و به عبارتی حلقه اتصال استان‌های گیلان، تهران و آذربایجان است.

رئیس اداره تعمیرات خطوط شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان تصریح کرد: خط 230 کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیروگاه لوشان، وظیفه تبادل انرژی برق از نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان به نیروگاه سد سپیدرود و از سد سپیدرود به نیروگاه لوشان و از آنجا به نیروگاه های منطقه تهران را برعهده دارد. همچنین تبادل انرژی برق از  نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان به پست پونل و از پست پونل به نیروگاه پره سر و از نیروگاه پره سر به پست آستارا و از آنجا به نیروگاه های مناطق؛ اردبیل، تبریز، زنجان و تهران را برعهده دارد.

صدر ممتاز در خصوص اهداف نصب فیبر نوری بر روی خط 230 کیلوولت سپیدرود- نیروگاه لوشان گفت: با اجرای پروژه تعویض سیم گارد خط 230 کیلوولت سپیدرود (منجیل) - لوشان با سیم گارد حاوی  فیبرنوری OPGW ، اتصال پست سپیدرود به شبکه فیبرنوری برق گیلان برقرار می شود. در آینده ای نزدیک اطلاعات (Data & DTS) پست از طریق نصب تجهیزات اکتیو نوری به پست مقابل (پست نیروگاه لوشان) منتقل شده و نهایتاً در دیسپاچینگ منطقه قابل استفاده می شود. انتقال اطلاعات از طریق فیبرنوری، افزایش رؤیت پذیری و قابلیت اطمینان را درپی خواهد داشت.

همچنین شبکه داخلی(اترنت) شرکت نیز بر بستر فیبرنوری به پست سپیدرود قابل انتقال خواهد بود که این امر زمینه استفاده واحد IT جهت برقراری اتوماسیون اداری در پست سپیدرود و دفتر بازار برق جهت قرائت و انتقال داده‌های کنتورهای بازاربرق را فراهم می‌کند.

انرژی برق صنعت مصرف کنندگان منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر