کد خبر: 719334 A

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب؛

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب، 54 طرح گازرسانی شامل گازرسانی به 23 روستا و 31 واحد صنعتی در گیلان افتتاح می شود.

به گزارش ایلنا از رشت، حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه در دهه فجر امسال 54 طرح گازرسانی افتتاح می‌شود، اظهار داشت: برای گازرسانی به این پروژه ها بالغ بر 113میلیارد ریال هزینه شده است.

 اکبر ادامه داد: این 23 روستا در مناطق کوهستانی و صعب العبور شهرستا‌های رضوانشهر، تالش، رودبار، ماسال و املش قرار دارند و برای گازرسانی به آنها 168 کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده و امکان بهره‌مندی  بیش از یک هزار و 400 خانوار روستایی از نعمت گاز فراهم شده است.

وی ادامه داد: با بهره مندی این تعداد خانوار از نعمت گاز در دهه مبارک فجر، تعداد خانوارهای بهره مند از گاز طبیعی در گیلان به 834 هزار خانوار و درصد بهره مندی خانوارهای گیلانی به 98 درصد می رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: قبل از انقلاب هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان به انجام نرسیده بود ولی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بالغ بر 580 هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از 20 هزار و 400 کیلومتر عملیات شبکه گذاری در گیلان به انجام رسیده است.

وی همچنین از گازرسانی به 31 واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: برای گازرسانی به این صنایع بیش از 5 میلیارد ریال هزینه شده است.

 اکبر افزود: شهرستان های رودبار، سیاهکل و رشت به ترتیب با 8، 6 و 5 واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های دهه فجر امسال دارا هستند و با افتتاح این طرح‌ها در دهه فجر امسال، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به 5 هزار و 371 مشترک افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون در استان گیلان بالغ بر یک میلیون و 50 هزار مشترک گاز شامل 970 هزار مشترک خانگی،73 هزار مشترک تجاری، بیش از 5 هزار مشترک صنعتی، 96 جایگاه CNG و 3 نیروگاه وجود دارد.

وی در پایان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درخصوص تلاش همه گروه ها، نهاد ها و سازمان ها در جهت عمران و آبادانی کشور اظهار داشت: نقش گاز در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار برجسته و پررنگ است و شرکت گاز با گازرسانی گسترده به سراسر استان بویژه واحد های صنعتی سبب رونق کسب و کار کارگاه های کوچک و افزایش میزان اشتغال در سطح استان شده است.

استان گیلان اشتغال انقلاب اسلامی روستا واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر