کد خبر: 719223 A

در حکمی انجام شد؛

در حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، علی دقیق به‌عنوان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان منصوب شد.

به گزارش ایلنا ازرشت، مهراله رخشانی‌مهر در حکمی، علی دقیق را به‌عنوان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان منصوب کرد.

رخشانی مهر در این حکم بر تحقق اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت در حوزه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه زیرنظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری و جایگاه ویژه آن اداره‌کل در استان گیلان، تأکید کرد و در اولویت قراردادن ساخت، نوسازی، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی براساس ضوابط و استانداردهای فنی و مهندسی، شرایط اقلیمی، اصول شهرسازی، هماهنگ با معیارها و ضوابط زیست محیطی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، مقاوم و ایمن در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی با توجه به نیازها، رعایت شرایط سنی، جسمی و جنسیتی دانش‌آموزان، با تکیه بر فرهنگ معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی، ساماندهی فضای کالبدی موجود برای استفاده بهینه از امکانات و منابع، جذب مشارکت حداکثری سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و کمک‌های مردمی و هدایت آن در جهت طراحی، ساخت، مقاوم‌سازی، تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی، بازسازی و مقاوم‌سازی فضاهای فرسوده، ایمن‌سازی مدارس و ایجاد پایگاه‌های ایمن در شرایط بحران، افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی اقتصادی با بهره‌گیری مناسب از فناوری‌های نوین ساخت و ساز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی را از مهمترین وظایف محوله مدیرکل استان برشمرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد در راستای توسعه فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی مدارس برای انجام وظایف محوله در چارچوب سیاست‌های سازمان و جلب همکاری مسئولان آن استان، کارکنان پرتلاش اداره کل و خیّرین شریف مدرسه‌ساز در خدمت به نظام تعلیم و تربیت تلاش شود و تحقق حداکثری اهداف و اقدامات در اولویت قرار گیرد.

علی دقیق، متولد ۱۳۵۸ کارشناس مهندسی عمران، با ۱۵ سال سابقه کار اجرایی، پیش از این معاون اجرایی و سرناظر اداره‌کل نوسازی مدارس استان گیلان بوده است.

پیش از این علی‌اکبر اوسط مقدم مدیرکلی اداره نوسازی مدارس استان گیلان را بر عهده داشت که بعد از انتصاب به‌عنوان معاون عمرانی استانداری با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست در این اداره فعالیت می‌کرد.

استان گیلان زیست محیطی فنی و مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر