کد خبر: 718263 A

فاضلی خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: سازهای سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به طور همزمان با پایتخت در استان نیز می‌نوازند.

به گزارش ایلنا از رشت، فیروز فاضلی بیان کرد: جشنواره یادشده همزمان با ١٥ استان کشور از چهاردهم اسفندماه در گیلان برگزار می‌شود و مخاطبان هنر موسیقی می‌توانند از برنامه‌های طرح‌ریزی شده طی هفت روز، در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیاء(ص) بهره ببرند.

وی اظهار داشت: جشنواره یادشده به کوشش انجمن موسیقی استان در بخش‌های موسیقی سنتی، نواحی، ردیف دستگاهی و بازسازی ترانه‌های قدیمی گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: چهار گروه از سی و چهارمین جشنواره موسیقی بین‌المللی فجر میزبان همزمانی برگزاری جشنواره یادشده خواهد بود که دو گروه از آنان را گروه‌های موسیقی نواحی استان تشکیل می‌دهند.

فاضلی افزود: همچنین برای برنامه همزمانی یادشده، سخنرانی‌های تخصصی پژوهشی در حوزه موسیقی کلاسیک، نواحی و موسیقی‌شناسی بومی برنامه‌ریزی شده است.

 سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در گیلان از چهاردهم تا سی ام بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص) رشت میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر موسیقی است.

 

 

استان کشور پایتخت جشنواره بین المللی موسیقی سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر