کد خبر: 717581 A

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: امکانات و تجهیزات دستگاه‌های اجرایی این شهرستان با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی آستارا برای مدیریت بحران ناکافی است اما باید تلاش شود تا با شرایط دور از تهدیدات ناشی از بحران‌ها پیشگیری شود.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری آستارا گفت: شهرداری‌ها نقش مهمی در مدیریت بحران در سطح شهر و حتی پشتیبانی برای شهرستان را دارند و یکی از اقدامات مهم آنها نظارت بر حوزه ساخت و سازها است.

وی اضافه کرد: در وزش باد شدید چند روز گذشته به سقف تعدادی از خانه‌های مسکونی خسارت وارد شد که نشان دهنده عدم رعایت استاندارد ساخت بناهای مسکونی و تجاری بوده است که در این زمینه در کنار سازمان نظام مهندسی دقت ویژه کارشناسان شهرداری ها و عدم صدور پایان کار بسیار مهم است.

وی بیان کرد: آموزش مدیریت بحران در بین مردم را باید جدی گرفت زیرا بامشارکت مردم از وقوع بسیاری حوادث جلوگیری می شود.

فرماندار آستارا گفت: بی احتیاطی عوامل انسانی یکی از دلایل مهم  وقوع حادثه و تشدید بحران های طبیعی است که در چند روز گذشته هم باعث آتش سوزی اراضی جنگلی شد و امیدواریم با همکاری مردم شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

رنجکش ضمن تشکر از خدمات پرسنل شهرداری در مدیریت بحران در شهرستان اضافه کرد: آمادگی و مدیریت زمان و امکانات مهمترین راهکار برای پیشگیری از آسیب ها و بحران ها است در این زمینه شهرداری ها نقش مهمی دارند.

 جواد معیتی شهردار آستارا هم گفت: با بارش باران در مناطق شیب دار و نواحی غربی شهر آبگرفتگی روی می دهد و مطالعه و جمع آوری آب های سطحی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی ضمن تشکر از فرماندار آستارا پیگیری مسائل این شهرستان خواستار اقدامات اساسی برای تکمیل امکانات خدمات رسانی در شهرستان بویژه تجهیز شهرداری آستارا شد.

بازدید از مانور خودرویی آمادگی امداد و نجات شهرداری آستارا از دیگر برنامه این جلسه بود که با حضور فرماندار آستارا اجرا شد.

بارش باران دستگاه های اجرایی شهرداری مدیریت بحران سازمان نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر