کد خبر: 716345 A

غلامی خبر داد:

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بیشینه سرعت باد گرم در استان طی امروز، ۹۷ کیلومتر در ساعت در شهر آستارا گزارش شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، مازیار غلامی، سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیان کرد: از زمان وزش باد گرم شدید در استان تاکنون، بیشترین سرعت باد در آستارا بوده ضمن اینکه در رشت وزش باد ۴۳ کیلومتر در ساعت، ماسوله ۶۵ کیلومتر در ساعت، آستانه اشرفیه و جیرنده ۵۴ کیلومتر در ساعت، کیاشهر ۵۰ کیلومتر در ساعت، رودبار ۴۳ کیلومتر در ساعت، دیلمان ۳۶ کیلومتر در ساعت، لاهیجان و منجیل ۳۲ کیلومتر در ساعت و رودسر ۲۲ کیلومتر در ساعت بوده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به نفوذ تدریجی هوای سرد شمالی از اواخر امشب و تقویت آن طی فردا (پنجشنبه) در استان، آسمان امروز را صاف تا نیمه ابری، وزش باد گرم (بعضی نقاط شدید یا خیلی شدید) ، بتدریج افزایش ابر، وزش باد، اواخر وقت بعضی نقاط بارندگی عنوان کرد.

غلامی آسمان فردا را نیز وزش باد ، بارندگی شدید و خیلی شدید به ویژه برای عصر و شب ذکر و اضافه کرد: این شرایط جوی در نواحی مرکزی و شرقی استان نمایان تر خواهد بود.

وی احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها را دور از انتظار ندانست و گفت: طی روزهای پایانی هفته جاری، کاهش شدید دما بین ۱۵ تا ۲۰ درجه پیش‌بینی شده که این کاهش دما منجر به بارش برف در ارتفاعات، دامنه ها و نواحی کوهپایه ای می شود.

به گفته غلامی ، در نواحی جلگه ای شرایط برای بارش مخلوط برف و باران و یا بارش برف در بعضی نقاط جلگه مهیاست و بتدریج از ظهر جمعه این سیستم تضعیف می شود.

بارش برف وزش باد هواشناسی لاهیجان کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر