کد خبر: 715788 A

در جلسه ستاد بحران شهرستان مطرح شد؛

فرماندار آستارا تاکید کرد: دستگاه‌های خدمات رسان با تجهیزات و امکانات کافی در مناطق کوهستانی و سخت گذر حضور داشته باشند و از بروز بحران و خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در پنجمین جلسه ستاد هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آستارا افزود: مدارس و مساجد منطقه حیران و دیگر نقاط کوهستانی برای اسکان اضطراری آماده و مسیر دسترسی به تصفیه خانه آب بهارستان به منظور پایش تاسیسات آب رسانی باز باشد.

وی اضافه کرد: باران و برف موجب ریزش سنگ و گل و لای کوه به محور آستارا-اردبیل می‌شود و راهداران و پلیس راه با آمادگی کامل، جاده را برای تردد در پایان هفته مهیا کنند.

رنجکش ادامه داد: جمعیت هلال احمر آستارا با بهره‌گیری از نیروهای امدادی برای کمک به حادثه‌دیدگان احتمالی و بخشداران و دهیاران با تشکیل جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران در روستاها از آمادگی کامل برخوردار شوند.

فرماندار آستارا گفت: بحران و حادثه زمان مشخص ندارد و قصور در خدمات رسانی و رفع مشکلات مردم، از هیچ مدیری پذیرفته نیست.

وی اظهار داشت: شهروندان منطقه نیز اقدامات لازم را برای مدیریت بحران‌های احتمالی در محدوده‌های شهری داشته باشند.

وی همچنین خواستار استقرار ماشین آلات راهداری در مسیر و جایگاه های معیّن شده توسط اداره راهداری و شهرداری ها در سطح شهرستان شد.

فرماندار آستارا اضافه کرد: این آمادگی باید تا پایان سال ادامه داشته باشد.

رمضان دانش سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا نیز در این جلسه با اشاره به بارش باران و برف از اواخر هفته جاری، از آمادگی راهداران برای تامین امنیت و خدمات رسانی به خودروها در محورهای مواصلاتی و تجهیز دو تیم تخصصی راهداری به بیش از 10 دستگاه لودر، گریدر و کامیون خبر داد.

فردین فرتوت نیا رئیس اداره هواشناسی آستارا هم گفت: برای پنجشنبه و جمعه هفته جاری بارش برف در ارتفاعات و گردنه حیران آستارا و بارش باران و آبگرفتگی در مناطق جلگه ای پیش بینی می شود.

آماده باش بارش برف مشکلات هواشناسی مناطق کوهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر