کد خبر: 714777 A

مدیرکل اوقاف گیلان خبر داد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از اجرای طرح مهر تندرستی در هفت شهرستان استان گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اجرای طرح مهر تندرستی در استان گیلان گفت: هدف از این طرح اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در بخش های دارو و درمان و کمک به مراکز درمانی از محل موقوفات دارای نیات مرتبط است.

وی افزود: شناسایی افراد مستحق و بهره مندی آنان از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور برای اجرای امینانه نیات واقفین و نظام مند کردن آن، تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی موقوفه و خیریه از اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، ترغیب، تشویق و جذب خیرین برای کمک به بیماران نیازمند و هزینه های درمانی را از دیگر اهداف اجرای طرح مهر تندرستی برشمرد و گفت: آگاه سازی خیران از نیازهای روز جامعه جهت ایجاد وقف جدید متناسب با نیازهای روز نیز از رسالت های سازمان اوقاف است که به اجرای این طرح کمک می کند.

وی به وجود ۱۰ موقوفه با نیات دارو و درمان در گیلان، اشاره کرد و افزود: بانو افسر مژدهی، سید صمدمیر فندرسکی، موقوفه احمدرجبی پور، احمدآذین، موقوفه ثلث میرمرادی، کربلایی اکبر پرنیان، حاجی صالح نویدی، وراث محمدباقر حیدرپور، بانو شوکت دریابیگی، حاجیه راضیه وزیری با نیت دارو و درمان در استان وقف کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده خاطرنشان کرد: این موقوفات در شهرستان های رشت، رودسر، آستانه اشرفیه، تالش، صومعه سرا و لاهیجان واقع شده اند.

وی اضافه کرد: از محل موقوفات یاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۰ میلیون ریال برای تامین دارو و کمک به تامین هزینه درمان بیماران در شهرهایی که این موقوفات در آنها واقع است هزینه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان همچنین گفت: در استان گیلان ۱۲ موقوفه بانو اشرف الملوک امینی فخرالدوله، حاج علی تاجر تهرانی، موسی معتمدشریعت، احمد قوام، موقوفه علی امینی، موقوفه عبدالله آستانه، ثلث صفر یوسف بیک، مریم وثوق، ربابه حقیقی ناصری ، ربابه امیردخت صفاری، ثلث مرحوم حاجیه راضیه وزیری ، سیده زینب میرجوادی رودسری با نیت کمک به مراکز درمانی به ثبت رسیده است.

وی اظهار کرد: این موقوفات در شهرستانهای های لشت نشاء، صومعه سرا، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رشت، لنگرود و رودسر به ثبت رسیده اند.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده گفت: از محل این در آمد این موقوفات از ابتدای سال تاکنون ۸۴ میلیون ریال به مراکز درمانی کمک شده است.

وی ادامه داد: ۳ میلیارد ریال دیگر نیز از محل درآمد همین موقوفات به مراکز درمانی شهرهای یاد شده کمک خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خاطرنشان کرد: درمانگاه ولیعصر(عج) بخش لشت نشاء، بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان، بیمارستان امینی لنگرود، بیمارستان کوثر شهرستان آستانه اشرفیه، درمانگاه پاشاکی شهرستان لاهیجان، آسایشگاه معلولین شهرستان لنگرود، زایشگاه میرجوادی شهرستان رودسر برخی از مراکز درمانی در گیلان هستند که طبق نیات واقفین باید عواید موقوفات در آنها هزینه شود.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده با بیان اینکه عواید موقوفات طبق نیات واقف اگر مقید به قید مکان باشد باید در همان بیمارستان و مرکز درمانی مورد نظر واقف هزینه شود، گفت: عمل صحیح کردن به نیات واقفین و وقف آنان ، حکم شرعی و اخروی است که باید آن را به درستی به انجام رسانید.

استان گیلان اوقاف و امور خیریه جامعه درآمد شهرستان گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر