کد خبر: 714650 A

عصر امروز انجام شد؛

اولین کمیته فنی رفع موانع طرح‌های سرمایه گذاری در جهت موافقت اصولی و تسهیل در بروکراسی اداری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، عصر امروز در این کمیته که با حضور و نظارت مستقیم مدیرکل و کارشناسان و سرمایه‌‌‌گذاران بخش خصوصی برگزار شد، ۴۸ طرح سرمایه‌‌گذاری در دستورکار بررسی و اقدام عاجل در جهت تسریع در روند اجرایی کار قرار گرفت.

به دستور شهروز امیر انتخابی، مدیرکل میراث فرهنگی گیلان این کمیته قرار است به صورت مدون و هر هفته در جهت تسهیل کار سرمایه‌‌‌گذاران برگزار شده تا با ایجاد طرح‌‌های گردشگری موجب جذب گردشگر و اشتغال پایدار در گیلان اقدامات موثری صورت بگیرد.

استان گیلان با ظرفیت کم‌‌نظیر گردشگری در کشور می‌‌تواند اقتصاد بسیار پویا و اشتغال پایداری داشته باشد تا با این مهم بتوان از مهاجرت جوانان گیلانی به استان‌های همجوار جلوگیری کرد.

لازمه این اقدام و مهاجرت معکوس تخصص محوری و تلاش شبانه‌‌روزی و تسهیل در روند سرمایه‌‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و سایر دستگاه‌‌های مرتبط را می‌‌‌طلبد که این مهم با رویکرد جدید در حال تحقق بوده و امید است که روز‌‌به‌‌روز رو به رشد باشد.

با توجه به دغدغه‌‌های استاندار گیلان در جهت توسعه گردشگری و بوم‌‌گردی که می‌‌تواند در توسعه اقتصادی استان نقش محوری داشته باشد تحرک و تخصص محوری مهمترین دستگاه اجرایی استانی مانند گیلان، اداره کل میراث فرهنگی گیلان است که می‌‌تواند در توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار و مهاجرت معکوس نقش اساسی را ایفا کند.

اقتصاد سرمایه گذاری صنایع دستی و گردشگری مهاجرت کمیته فنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر