کد خبر: 713783 A

برای فصل زراعی آینده صورت گرفت؛

فرماندارآستارا بر برنامه ریزی جهت تامین آب کشاورزی شالیزارهای این شهرستان برای فصل زراعی آینده تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در جلسه کمیته تخصیص آب شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به پیش‌بینی‌های وضعیت هواشناسی و مشکلات کمبود آب ناشی از بارندگی و کاستی‌های احتمالی در زمینه تامین آب کشاورزی فصل زراعی آینده خواستار برنامه‌ریزی و پیش بینی های لازم از سوی دستگاه های اجرایی مسئول شد.

وی اضافه کرد: از هم اکنون ادارات جهاد کشاورزی و آب منطقه ای باید با جدیت نسبت به پیش بینی نیازها و تامین امکانات لازم اقدام کنند.

وی اضافه کرد: باتوجه به اقدامات پیشگیرانه در سال گذشته تلاش شد برغم مشکلات ناشی از کمبود آب فصل زراعی را پشت سر بگذاریم و این برنامه ریزی ها برای سال زراعی آینده نیز می بایست انجام شود.

وی برنامه ریزی برای تشویق کشاورزان برای شخم زمستانه در آماده سازی مزارع شالیکاری در کنار اقدامات دستگاه‌های مربوطه برای لایروبی انهار، رودخانه ها و آبندان‌ها را امری ضروری برای تامین آب شالیزارها عنوان کرد.

رنجکش ادامه داد: از دیگر اقدامات مهمی که باید توسط دستگاه‌های مسئول انجام شود تامین کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان درکنار سوخت ماشین آلات کشاورزی که باید انجام شود.

وی افزود: باتوجه به مشکلات کم آبی در فصل زراعی آنچه که برای آستارا مهم است مدیریت بهینه منابع آبی موجود است که باید با تدبیر مدیریت شود.

در این جلسه پس از اظهار نظر برخی از مسئولان شهرستان در خصوص وضعیت کشاورزان و تمهیدات فراهم شده برای فصل زراعی تصمیماتی در جهت ساماندهی مطلوب منابع آبی شهرستان و مدیریت این منابع اتخاذ شد.

فرماندار کشاورزی کود هواشناسی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر